Iparág: Manufacturing, Wood, Furniture and Paper
Kategória: Master Data Management, SAP S/4HANA

Invado

Firma Invado, która należy do grupy Arbonia i jest innowacyjnym producentem drzwi wewnętrznych, zrealizowała projekt wdrożenia SAP S/4HANA.

O Invado

Invado sp. z o.o. to wiodący producent drzwi wewnętrznych, który dostarcza swoje produkty na rynki polskie i zagraniczne. Spółka jest również dostawcą komponentów dla przemysłu meblarskiego. Firma należy do szwajcarskiej grupy Arbonia.

Kluczowym modułem wdrożonym w Invado jest Variant Configurator, który pozwala na zestawienie specyfiki produktów i dynamiczną konfigurację produktów przez klienta na poziomie WebShopu, a w dalszych krokach procesu już w ERP – ich produkcję, magazynowanie i wysyłkę do Klienta końcowego.

Krzysztof Jaworski, Senior Project Manager w NTT DATA Business Solutions sp. z o.o.

Zakończenie wdrożenia SAP S/4HANA w Invado

Firma Invado, która należy do grupy Arbonia i jest innowacyjnym producentem drzwi wewnętrznych, zrealizowała projekt wdrożenia SAP S/4HANA. GoLive systemu odbył się 2 września 2022 roku. Projekt został realizowany przez międzynarodowy zespół NTT DATA Business Solutions.

Początek współpracy NTT DATA Business Solutions z Arbonia sięga 2019 roku, kiedy grupa podjęła decyzję o zbudowaniu globalnego template dla swoich spółek produkujących drzwi. Projekt implementacji SAP S/4HANA dotyczył spółki w Polsce, a wdrożenie w Invado było pilotażowe dla całej dywizji. Obecnie rozpoczęły się planowane roll-outy systemu do pozostałych spółek dywizji w Europie.

„Kluczowym modułem wdrożonym w Invado jest Variant Configurator, który pozwala na zestawienie specyfiki produktów i dynamiczną konfigurację produktów przez klienta na poziomie WebShopu, a w dalszych krokach procesu już w ERP – ich produkcję, magazynowanie i wysyłkę do Klienta końcowego” – mówi Krzysztof Jaworski, Senior Project Manager w NTT DATA Business Solutions sp. z o.o.

Dodatkowo wdrożenie SAP S/4HANA 2020 obejmowało takie moduły jak: finanse (FI), kontroling (CO), gospodarka materiałowa (MM), zarządzanie jakością (QM), gospodarka magazynowa (EWM), planowanie produkcji (PP, PP/DS), sprzedaż i dystrybucja (SD), zarządzanie transportem i logistyką (TMS) oraz integracje z systemami zewnętrznymi: MES i WebShop. Podjęto również decyzję o wdrożeniu rozszerzeń do systemu SAP od NTT DATA Business Solutions:

  • GLASSWING do zarządzania danymi podstawowymi i migracji danych, które znacząco ułatwiło migrację danych, a także zarządzanie nimi po starcie systemu,
  • JPK Simplified do obsługi raportowania jednolitego pliku kontrolnego.

W realizację projektu prowadzonego zgodnie z metodyką SAP Activate, zaangażowane były międzynarodowe zespoły konsultantów z NTT DATA Business Solutions (oddziały w Szwajcarii i Polsce). Wdrożenie jednolitego systemu do obsługi procesów firmy, pozwala na lepsze przeprowadzenie analizy rentowności wykonywanych produktów i efektywne planowanie mocy produkcyjnych.

Az NTT DATA Business Solutions-ről

25
ország
30
év tapasztalata
6000
ügyfél világszerte