Industry: Consumer Goods (non-food)
Category: Financial Management

Nilfisk, Brøndby, Dania

Dlaczego NTT DATA Business Solutions?

 • Globalny platynowy partner SAP z 30-letnim doświadczeniem
 • Silne partnerstwo z Nilfisk od 2006 roku
 • Godny zaufania i doświadczony partner zapewniający wiedzę od A do Z
 • Międzynarodowe podejście z lokalną obecnością

Nowe rozwiązanie zafascynowało mnie. Wprowadzenie zrobotyzowanej automatyzacji procesu zarządzania zamówieniami pozwoliło na zmniejszenie liczby kluczowych błędów i odciążenie zasobów, które możemy wykorzystać w celu podniesienia jakości obsługi naszych Klientów.

Lena Melander, Kierownik Projektu w dziale Customer Service Nordic, Nilfisk A/S

Firma Nilfisk powstała w oparciu o wizję produkowania i sprzedawania Klientom na całym świecie produktów najwyższej jakości. Od ponad 100 lat firma Nilfisk, w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby rynku i Klientów, dostarcza im innowacyjne produkty i rozwiązania.

Challenges and Benefits

Wyzwania

 • Potrzeba zautomatyzowania wprowadzania zleceń sprzedaży do systemu biznesowego. Przy wprowadzaniu zamówień najważniejsze jest podanie kluczowych informacji: kim jest Klient, co kupił i gdzie ma być dostarczony produkt?
 • Potrzeba ograniczenia procesów realizowanych ręcznie i podniesienia jakość obsługi zamówień

Rozwiązanie

 • it.capture firmy NTT DATA Business Solutions; Oprogramowanie, które dygitalizuje i automatyzuje proces obsługi zamówień. Klient wysyła zamówienie w formacie PDF, a automat przetwarzający dba o poprawne wprowadzenie zamówienia
 • Rozwiązanie it.capture zostało zaprojektowane w oparciu o: (1) zasady – zapewniające ujednolicone procesy oraz (2) Sztuczną inteligencję – umożliwiającą automatowi zdobywanie wiedzy i potwierdzanie ważności dokumentów
 • it.capture obsługuje zamówienia w układzie zdefiniowanym przez Klienta

Korzyści

 • Możliwość w 100% zautomatyzowanego skanowania i rozpoznawania zleceń sprzedaży, a także ich rejestrowania w systemie ERP bez udziału człowieka. Elastyczność rozwiązania, które można dostosować do potrzeb każdej firmy, zyskując zdolność kontroli oraz monitorowania dokumentów
 • Efektywna i standaryzowana obsługa zleceń sprzedaży
 • Wyższa jakość danych dzięki ograniczeniu do minimum błędów, towarzyszących wprowadzaniu danych. Automat potwierdza ważność wszystkich informacji, dotyczących Klienta, cen i produktów, w oparciu o dane zapisane w systemie i źródła zewnętrzne
 • Odciążenie zasobów związanych z zarządzaniem zamówieniami, które można przekierować do zadań optymalizacji obsługi Klienta

Dlaczego NTT DATA Business Solutions?

Obecnie rozwiązania SAP używane przez Nilfisk rozwija i wspiera firma NTT DATA Business Solutions. Jest ona uznawana za godnego zaufania i kompetentnego partnera w zakresie wzajemnego rozszerzania kompetencji w projekcie, w którym spółka Nilfisk uczestniczyła w fazie rozwoju, jako Klient pilotażowy.

 

Cyfryzacja procesów przetwarzanych ręcznie

Duńska grupa Nilfisk podjęła się cyfryzacji zarówno produktów, jak i procesów. Firma, która w 1906 roku wprowadziła na rynek dla duńskich konsumentów swój pierwszy flagowy model Nilfisk, jest dziś jednym z wiodących światowych producentów odkurzaczy i sprzętu czyszczącego.

Strategia informatyczna spółki Nilfisk od 2017 roku kładzie nacisk m.in. na wzmocnienie ogólnej integracji IT i zwiększenie cyfryzacji produktów i procesów. Najwięcej pracy ręcznej przy wprowadzaniu kluczowych informacji wymaga proces obsługi zleceń sprzedaży, zatem oczywistym było, że poddany zostanie cyfryzacji. Zlecenie sprzedaży może być składane w różnych formatach – od pliku Word, po niesformatowany tekst w wiadomości e-mail – i składać się z setek pozycji zamówienia z różnymi produktami, które mają być dostarczone pod różne adresy.

Skonwertowanie tych zamówień na jeden format pliku, wprowadzenie zamówienia do systemu i potwierdzenie ważności wszystkich informacji mogłoby zająć kilka dni pracy. Dlatego konieczne było zapewnienie prostego, ujednoliconego i przede wszystkim zautomatyzowanego procesu skanowania i potwierdzania ważności zleceń sprzedaży, a także ich rejestrowania w systemie ERP. W Nilfisk proces ten podnosi efektywność pracy i zgodność danych.

 

Pionier w stosowaniu oprogramowania automatyzującego obsługę zleceń

To właśnie dzięki ścisłej współpracy z NTT DATA Business Solutions firma Nilfisk zapoznała się z it.captureADD – oprogramowaniem stworzonym do obsługi dokumentów biznesowych każdego typu.

it.captureADD zaprojektowano również do obsługi zleceń sprzedaży, jesteśmy zatem pierwszą firmą na świecie, wykorzystującą to rozwiązanie przy przetwarzaniu zleceń sprzedaży. Do tej pory it.captureADD wdrożyliśmy w Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii. W krajach skandynawskich ok. 20% naszych łącznych zamówień przychodzących przyjmowanych jest za pośrednictwem it.captureADD. I z każdym miesiącem liczba ta wzrasta” – przyznał Marcus Faber Kappendrup, Konsultant ds. Systemów Biznesowych w Grupie IT, Nilfisk A/S.

Automatyzacja jednej piątej naszych skandynawskich zleceń sprzedaży za pomocą oprogramowania it.captureADD pozwala nam przyspieszyć ich obsługę i znacząco podnieść jakość danych.

Takie rezultaty tłumaczą nasze podekscytowanie rozwiązaniem. W praktyce wygląda to tak, że przychodzące zamówienie wysyłamy na określony adres e-mail, po czym rozpoczyna się proces automatyczny. Po automatycznym wprowadzeniu zamówienia do systemu SAP nadal sprawdzamy je ręcznie. Nie zmienia to faktu, że dzięki oprogramowaniu it.captureADD zyskujemy na czasie – przy dużych i złożonych zamówieniach jesteśmy w stanie obsłużyć je o kilka godzin dziennie szybciej, a przy małych zamówieniach – o kilka minut. Przede wszystkim jednak, czas zyskany dzięki zastąpieniu ręcznego wprowadzania zleceń automatycznym procesem, możemy teraz poświęcić na podnoszenie jakości obsługi Klienta”, stwierdziła Lena Melander.

Similar posts

About NTT DATA Business Solutions

29
countries
30
years of experience
6000
customers worldwide