Industry: Utilities
Category: Business Analytics, Enterprise Resource Planning (ERP), Sales & Marketing

Wolters Kluwer S.A.

itelligence* świadczy dla nas kompleksowe usługi związane z rozwiązaniami SAP. W ich zakres wchodzą trzy podstawowe działania: hosting, administrowanie systemami i infrastrukturą informatyczną oraz zarządzanie i rozwój aplikacji.

Grzegorz Fudala, GBS BackOffice Manager, Wolters Kluwer SA

Wolters Kluwer S. A. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych. Wolters Kluwer w 2014 roku osiągnęło €3.7 miliarda przychodu. Grupa obsługuje klientów w ponad 170 krajach i zatrudnia ponad 19,000 ludzi na całym świecie. Centrala firmy znajduje się w Alphen Aan den Rijn w Holandii. Akcje Wolters Kluwer są notowane na platformie Euronext w Amsterdamie (WKL), jak również uwzględnione w indeksie spółek giełdowych AEX and Euronext 100. Wolters Kluwer ma poziom 1 w amerykańskim programie kwitów depozytowych (ADR). ADRy są przedmiotem obrotu na rynku “over-the-counter” w USA (WTKWY).

Wyzwania i korzyści

Korzyści

  • usprawnienie procesów biznesowych
  • optymalizacja kosztów
  • koncentracja na kluczowej działalności
  • uwolnienie zasobów personalnych i finansowych wewnętrznego działu IT do innych zadań
  • budowa przewagi konkurencyjnej dzięki zewnętrznym technologiom i kompetencjom
  • wyższy poziom bezpieczeństwa systemów SAP i ochrona danych
  • dostęp do wysokiej klasy specjalistów
  • dostęp do wiedzy i doświadczenia dostawcy outsourcingu IT

Wolters Kluwer SA jest największym na polskim rynku wydawcą publikacji prawniczych, ekonomicznych i biznesowych. W ofercie wydawnictwa znajdują się m.in. publikacje elektroniczne, książki i czasopisma, ale także szkolenia i konferencje. Spółka od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi profesjonalistom z różnych branż: prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji a także administracji  państwowej i samorządowej, wspierając swoich klientów w podejmowaniu istotnych decyzji biznesowych. Kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa są inwestycje w kapitał ludzki, konkurencyjna oferta oraz strategia rozwoju firmy. Aby efektywnie zarządzać swoimi zasobami i potencjałem, krajowy lider informacji profesjonalnej wybrał technologię SAP, wdrażając system SAP ERP (Enterprise Resource Planning), CRM (Customer Relationship Management) i BW (Business Warehouse) nad którymi pieczę sprawuje obecnie NTT DATA Business Solutions Sp. z o. o.

Wsparcie na trzy sposoby dla Wolters Kluwer

Zasoby IT niezbędne do obsługi systemów SAP Wolters Kluwer powierzył profesjonalistom, bo to według niego najlepszy sposób na optymalizację kosztów. “NTT DATA Business Solutions świadczy dla nas kompleksowe usługi związane z rozwiązaniami SAP. W ich zakres wchodzą trzy podstawowe działania: hosting, administrowanie systemami i infrastrukturą informatyczną oraz zarządzanie i rozwój aplikacji” – wymienia Grzegorz Fudala, GBS BackOffice Manager z Wolters Kluwer SA.

Wolters Kluwer, poza centralnym biurem w Warszawie, posiada rozbudowaną strukturę terenową w całej Polsce. System SAP wspiera najważniejsze procesy biznesowe firmy obejmujące finanse i księgowość, kadry i płace, sprzedaż i logistykę. “Nasz klient oferuje coraz więcej publikacji odpowiadając dynamicznie na potrzeby rynku. System SAP musi więc zapewnić nie tylko sprawną i bezawaryjną obsługę wszystkich procesów biznesowych Klienta ale również jego rozwój” – powiedział Paweł Stapf, odpowiedzialny w NTT DATA Business Solutions za rozwój i sprzedaż produktów i usług.

 

About Wolters Kluwer Legal & Regulatory U.S. | Wolters Kluwer

Na zewnętrznych serwerach

Swoje systemy SAP wydawca utrzymuje w należącym do NTT DATA Business Solutions data center w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. Specjaliści obsługujący systemy Wolters Kluwer zapewniają usługi hostingu w formule 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Jest to szczególnie istotne dla Klienta oferującego swoje usługi on-line, który oczekuje od dostawcy usług hostingowych zapewnienia bezpieczeństwa danych i ciągłości działania. “Gdybyśmy chcieli samodzielnie utrzymywać infrastrukturę i systemy SAP musielibyśmy zainwestować we własne serwery i powiększyć wewnętrzny dział IT. W grę wchodziłyby ogromne koszty związane z zakupem i utrzymaniem sprzętu oraz rozwojem oprogramowania, a także koszty wynagrodzeń dodatkowych pracowników” – potwierdza Grzegorz Fudala. Zaletą outsourcingu IT jest jego elastyczność.

Przedsiębiorstwa potrzebują raz więcej, a raz mniej mocy obliczeniowych. Zewnętrzni partnerzy potrafią dynamicznie dostosować zakres usług do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. “W modelu outsourcingowym zmiany oznaczające z reguły powiększanie zasobów informatycznych można przeprowadzić niemal natychmiast, co jest dużą korzyścią dla wymagających klientów działających na zmiennym i nieprzewidywalnym rynku” – podkreśla Paweł Stapf.

Siły szybkiego reagowania

NTT DATA Business Solutions świadczy na rzecz Wolters Kluwer wsparcie aplikacyjne systemów SAP w dwóch modelach. Pierwszy dotyczy bieżącego utrzymania i drobnych prac rozwojowych. Drugi – obejmuje duże projekty związane z rozwojem aplikacyjnym systemów SAP m.in. roll-outy, upgrade’y i wdrożenia nowych funkcjonalności i modułów. Komunikację pomiędzy użytkownikami systemu SAP w Wolters Kluwer a specjalistami NTT DATA Business Solutions ułatwia dział service desk – centralny punkt przyjmowania i przetwarzania zgłoszeń, który stanowi pierwszą linię wsparcia Klienta. Pozostając jednocześnie w kontakcie z wszystkimi działami NTT DATA Business Solutions service desk zapewnia Wolters Kluwer dostęp do szerokiej, specjalistycznej wiedzy administratorów i konsultantów z różnych obszarów. Kontakt z service desk możliwy jest w trybie 24×7 jednym z trzech kanałów: telefon, email, strona www. Konsultanci service desk udzielają wsparcia w języku polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, rosyjskim, ukraińskim a także szwedzkim, węgierskim i włoskim.

Zaufanie procentuje

O wyborze NTT DATA Business Solutions na partnera technologicznego zadecydowało m.in. jego doświadczenie w konsultingu SAP i outsourcingu IT, a także w zarządzaniu dużymi zbiorami danych. Nie bez znaczenia było również własne centrum kompetencyjne, w którym stacjonarnie pracuje zespół doświadczonych konsultantów.

Stawiamy na elastyczność, wszechstronność i najwyższą jakość świadczonych usług, dzięki czemu pozyskujemy nawet najbardziej wymagających klientów, którzy często są krajowymi, jeśli nie światowymi liderami różnych sektorów gospodarki” – dodaje Paweł Stapf.

W NTT DATA Business Solutions potwierdzają to certyfikaty: SAP Partner Center of Expertise, ISO 27001, ISO 20000, ISO 22301 oraz pozytywne wyniki corocznego badania satysfakcji klientów przeprowadzanego przez niezależne instytucje.
Stały transfer wiedzy pomiędzy 22 oddziałami NTT DATA Business Solutions na 4 kontynentach i stosowanie najlepszych praktyk (SAP Best Practices) pozwalają świadczyć usługi na wysokim poziomie, a Klientom korzystać w pełni z możliwości systemów SAP.

Planujesz projekt SAP? Napisz do nas.

Similar posts

About NTT DATA Business Solutions

25
countries
30
years of experience
6000
customers worldwide