Industria: Wood, Furniture and Paper
Categoría: SAP BusinessObjects

Tepe Home

Neden NTT DATA Business Solutions Türkiye?

 • Daha önceki başarılı uygulama projelerinin ardından Bilkent Holding’in tavsiye etmesi.
 • Güçlü müşteri referanslarına sahip deneyimli bir danışman firma olması.

SAP® BusinessObjects™ Planlama ve Konsolidasyon çözümü, tüm bütçeleme sürecini sadeleştirmemize, kolaylaştırmamıza ve otomatik hale getirmemize yardımcı oldu. itelligence*’ın uzmanlığı ve iş disiplini sayesinde projeyi altı ay içerisinde gerçekleştirebildik; ekibin işe olan bağlılığını takdirle gözlemledik.

Ayça Coşar Bütçe Yöneticisi, Tepe Home

Türkiye genelindeki 38 mağazası ve 40.000 özgün ürünüyle Tepe Home’da, yuva kurmak için ihtiyaç duyacağınız her şey var. Ürün yelpazesi, koltuk, yatak, banyo ve mutfak aksesuarlarına ve aydınlatma aksesuarlarına kadar geniş bir kitleye, farklı zevk ve bütçelere hitap ediyor.

Hedefler ve Avantajlar

Hedefler

 • Zaman alıcı ve hataya açık hesap tabloları yerine entegre bir planlama ve konsolidasyon çözümü getirmek
 • Daha ayrıntılı bütçe analizi ve kâr-zarar çizelgesi üretmek
 • Ürün maliyetlerini daha doğru bir şekilde tahmin etmek
 • Finansal konsolidasyon süreçlerini otomatik hale getirmek

Avantajlar

 • Hızlı ve doğru bütçe analizi
 • Her bir mağaza ve ürünün kârlılığını görüntüleyebilmek
 • Karar verme ve bütçe planlamasına destek olacak „what-if“ senaryoları
 • Ayrıntılı nakit akışının hızlı ve kolay şekilde izlenebilmesi ve uyarlanabilmesi

Çözüm

 • SAP® BusinessObjects™ Planlama ve Konsolidasyon
Customer Reference
Tepe Home

SAP® BusinessObjects™ Planlama ve Konsolidasyon ile Mali Durumu En İnce Ayrıntısına Kadar Analiz Etmek Mümkün

Dokümanı İndİr

Güvenilir Bir Uygulama Ortağı Bulmak

Tepe Home, SAP yatırımı yapmadan önce finansal planlama ve konsolidasyon süreçleri için Excel tablolarından faydalanıyordu. Ancak zaman içerisinde bu uygulamanın şirketin gelecek planları için yetersiz kalacağını görerek, geliştirilmesi gerektiğini gördü. Tepe Home CEO Danışmanı Sertay Sargin: „Tüm finansal rakamları manuel olarak girmek ve analiz etmek çok zaman alıyordu ve sistem hatalara çok açıktı. Konsolidasyon süreçlerini hızlandırmanın yanı sıra mali durumumuzla ilgili daha ayrıntılı ve geleceğe dönük analizler de yapabilmemizi sağlayacak bir çözüm arayışındaydık.” Ana şirket olan Bilkent Holding’in tavsiyesiyle Tepe Home, bu hedeflere ulaşmak için NTT DATA Business Solutions danışmanlığında SAP BusinessObjects Planlama ve Konsolidasyon çözümünü kullanmaya karar verdi. Grup içerisindeki diğer şirketlerin de SAP projelerinde NTT DATA Business Solutions ile yaptıkları başarılı işbirliklerinden yola çıkan Tepe Home, güvenebileceği bir ortak bulduğunu biliyordu.

 

Ayrıntıların Derinine İnmek

Tepe Home tüm proje döngüsünde NTT DATA Business Solutions’ın da desteğiyle sadece altı ay içinde SAP BusinessObjects Planlama ve Konsolidasyon çözümünü canlı kullanıma aldı. Otomatik veri kümeleme ve konsolidasyon sayesinde, şirket artık ihtiyaç duyduğu rakamlara çok daha kısa sürede erişebiliyor. Sargin şunları ifade ediyor: „Eskiden bütçe analizimizi tamamlamak yaklaşık dört gün sürüyordu. Ancak yeni çözümle bu işi yarım günde halledebiliyoruz. Bu da personelimize,
işimize değer katacak faaliyetlere odaklanmaları için zaman kazandırıyor.“ Çözüm ayrıca analizlerin ayrıntı seviyesini ve doğruluğunu da artırdı. Örneğin kullanıcılar, üretim maliyetlerini daha derinlemesine incelemek için detaylı verilere ulaşabiliyorlar. Kar zarar tabloları bölgelere göre üretilebiliyor ve bu da tüm mağazaların ve ürünlerin kârlılığına genel bir bakış sunabiliyor.
Buna ek olarak, finans personeli nakit akışını anında görebiliyor ve stratejik planlara uygun olacak şekilde adapte edebiliyor.

 

Geleceğe Bakmak

Çözümün tahmin özellikleri, Tepe Home’daki karar verme mekanizmasını da güçlendirdi. Yöneticiler artık seçeneklerini incelemek ve bütçe planlama süreçlerini desteklemek için „what-if” senaryoları üretebiliyor. Buna ek olarak, analiz sonucu elde edilen tahminlerle şirket artık gelecek yıla ilişkin işletme maliyetlerini ve kârını öngörebiliyor ve iş koşullarındaki her türlü değişiklik için proaktif bir şekilde plan yapabiliyor. Tepe Home’un projesi, Bilkent Holding’deki daha büyük bir girişimin ilk adımıydı. Gruptaki diğer iştirakler de Tepe Home ile aynı yoldan gitmeyi planlıyor ve SAP
BusinessObjects Planlama ve Konsolidasyon ’ı uygulamaya geçirmek için NTT DATA Business Solutions ile işbirliği yapıyor. Tepe Home ise yeni bir projeye hazırlanıyor. Sertay Sargin bu yeni proje hakkında şunları söylüyor: «Gelecek yıl da SAP ERP uygulamasını başlatmak için çalışmalara başladık. Gelecek, bizi çok heyecanlandırıyor.”

Benzer Başarı Hikayeleri

Acerca de NTT DATA Business Solutions

30
países
32
años de experiencia
6000
clientes en todo el mundo