Industry: Consumer Products (food), Manufacturing
Category: Document Handling, Robotic Process Automation

Mieszko S.A. – it.capture

Dlaczego NTT DATA Business Solutions:

 • Szerokie portfolio autorskich rozszerzeń, które umożliwiają pełne korzystanie z możliwości środowiska SAP
 • Znajomość specyfiki biznesu klienta i procesów branży spożywczej
 • Najlepsze praktyki w zakresie rozwiązań SAP i dotychczasowa współpraca

Zmniejszenie liczby krytycznych błędów to efekt automatyzacji, wzbogaconej o uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję. W czasach rosnącej liczby dokumentów, istotne jest zyskanie kontroli i przejrzystości danych.

Feliks Mayer, Kierownik ds. Informatyki i Analiz, Mieszko S.A.

Robotyzacja usprawnia obieg dokumentów i przyspiesza obsługę faktur

Innowacyjność w globalnym biznesie

Zapewnienie wysokiego poziomu obsługi klienta jest kluczowe dla firmy Mieszko SA, która sprzedaje swoje produkty w ponad 60 krajach z całego świata. Klient od ponad 70 lat jest producentem pralinek i bombonierek, które znane są pod markami Michaszki, Cherrissimo i Magnifique. Nowoczesne podejście do oferty przekłada się na działanie samej organizacji. Najpierw klient zadecydował o wdrożeniu systemu SAP ERP. W 2021 roku zwrócono uwagę na potrzebę kompleksowej automatyzacji obsługi dokumentów. Do obsługi tego procesu wybrano it.capture – autorskie rozszerzenie do systemu SAP firmy NTT DATA Business Solutions.

Digitalizacja dokumentów wpisana w strategię

Strategia firmy Mieszko jest oparta między innymi na cyfryzacji procesów i ograniczaniu działań, które wymagają najwięcej pracy ręcznej. Do takich należy obsługa dokumentacji i wprowadzanie kluczowych informacji. Zautomatyzowane rozpoznawanie i przetwarzanie dokumentów jest możliwe dzięki technologiom uczenie maszynowego i sztucznej inteligencji, które wykorzystywane są w oprogramowaniu it.capture.

Dzięki zoptymalizowaniu procesów, dokumenty są wysyłane pocztą elektroniczną jako załącznik w formacie PDF, a następnie wprowadzane do systemu przez robota programowego. Powyższy mechanizm pozwala na zautomatyzowanie skanowania i rozpoznawania dokumentów, a także ich rejestrowanie i efektywne zarządzanie w systemie SAP ERP. „Kompleksowe usprawnienie procesu obsługi faktur pozwala na przyspieszenie i zwiększenie jakości obsługi klientów. Podnoszona jest też efektywność pracy i zgodność danych” – mówi Feliks Mayer, Kierownik ds. Informatyki i Analiz w Mieszko SA.

Oszczędność czasu i przejrzystość danych

Manualne konwertowanie dokumentów w jeden format, wprowadzanie dokumentów oraz weryfikacja informacji są czasochłonne. Oprogramowanie it.capture pozwala na automatyczne rejestrowanie i kategoryzowanie wszystkich wartości dokumentu (np. na fakturze) w systemie SAP. Dzięki algorytmom sztucznej inteligencji, rozwiązanie powiązuje dane i zdobywa coraz więcej informacji wraz z dokumentami już zarejestrowanymi. System uczy się wzorców rozpoznawania, również wtedy gdy format dokumentu ulega zmianie. W takiej sytuacji dokumenty cyfrowe są tworzone bez ryzyka utraty informacji. Rozwiązanie it.capture jest elementem pakietu it.document handling suite, który pozwala na obsługę wielu typów dokumentów: faktur, zleceń sprzedaży, certyfikatów i dokumentów kadrowych. Zastosowanie takiego oprogramowania w organizacji pozwala na zaoszczędzenie co najmniej 60% czasu poświęconego na obsługę dokumentów.

Zaufany partner

Priorytetem jest skonfigurowanie procesów biznesowych zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Na uwagę zasługuje też współpraca przy wdrożeniu rozwiązania. „NTT DATA Business Solutions to zaufany partner, a doświadczenie ekspertów wpływa na sprawne wdrożenie rozwiązania skutecznego i zgodnego z naszymi potrzebami” – mówi Feliks Mayer. Zaangażowanie zespołu przekłada się na efekty widoczne już od pierwszego dnia po wdrożeniu.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniu it.capture

Wyzwania

 • Zautomatyzowanie obsługi faktur i oszczędność czasu
 • Zminimalizowanie manualnych czynności przy powtarzających procesach
 • Podniesienie jakości obsługi dokumentów

Korzyści

 • Standardowe i zautomatyzowane procesy obsługi dokumentów
 • Przechwytywanie wszystkich rodzajów dokumentów biznesowych
 • Automatyczna zgodność z przepisami
 • Wyższa kontrola i monitorowanie dokumentów
 • Rejestrowanie dokumentów w SAP ERP
 • Rozwiązanie gotowe do użycia

Rozwiązania

 • it.capture – autorskie rozwiązanie typu OCR do systemu SAP, które pozwala na rozpoznawanie i obsługę dokumentów
 • Dokument jest wysyłany w formacie PDF, a do systemu jest wprowadzany przez robota programowego
 • Rozwiązanie jest objęte usługą wsparcia maintenance w kontekście rozwoju produktu
Customer Reference
Przykład sukcesu Mieszko S.A. do pobrania

it.capture usprawnia obieg dokumentów i przyspiesza obsługę faktur w Mieszko S.A.

Pobierz przykład sukcesu

About NTT DATA Business Solutions

25
countries
30
years of experience
6000
customers worldwide