Industry: Wood, Furniture and Paper
Category: SAP HANA

DRE

Dzięki SAP HANA w itelligence* Private Cloud uzyskaliśmy większy poziom bezpieczeństwa naszych aplikacji, większą skalowalność i wydajność, co jest dla nas, przy 3TB danych na SAP HANA, szczególnie ważne! Nasi użytkownicy biznesowi potwierdzają zauważalny wzrost działania transakcji i raportów.

Marcin Berbeć, Dyrektor IT w DRE Sp. z o.o.

DRE Sp. z o. o. jest jednym z liderów polskiej branży stolarki budowlanej. W nowoczesnym, wyposażonym wg najwyższych światowych standardów technologicznych, zakładzie w Elblągu, firma produkuje drzwi wewnętrzne i fronty meblowe. DRE jest dostawcą produktów i usług dla przemysłu meblowego w kraju i za granicą. Nowoczesny park maszynowy pozwala firmie produkować szereg wyrobów na bazie różnych technologii i materiałów. DRE nie ustaje w poszukiwaniu nowych technologii pozwalających zaspokajać stale rosnące potrzeby rynku. W 2009 roku firma osiągnęła przychody na poziomie 137 mln zł.

 • Branża stolarki budowlanej
 • Przykładowe produkty: drzwi, ościeżnice, fronty meblowe
 • Zatrudnienie: ponad 700
 • Siedziba: 82-300 Elbląg – Gronowo Górne, ul. Nefrytowa 4

Challenges and Benefits

Wyzwania

 • Optymalizacja kosztów
 • Dostosowanie pojemności i wydajności systemów do zmieniających się potrzeb
 • Cyfrowa transformacja bez budowy kompetencji wysoko wyspecjalizowanego działu IT

Korzyści

 • Zwiększenie bezpieczeństwa, wydajności i bezpieczeństwa systemów
 • Możliwość wykorzystania innowacyjnych rozwiązań – analityka w czasie rzeczywistym
 • Wdrożenie najnowszych interfejsów użytkownika

Rozwiązanie

 • Migracja systemu SAP ERP do dedykowanej chmury – NTT DATA Business Solutions Private Cloud dla SAP HANA w Data Center NTT DATA Business Solutions
Customer Reference
DRE sp. z o.o.

Dzięki platformie SAP HANA w NTT DATA Business Solutions Private Cloud DRE uzyskało większy poziom bezpieczeństwa swoich aplikacji, większą skalowalność i wydajność.

Pobierz całą historię sukcesu

Zawsze blisko klienta

DRE sp. z o.o. należy do czterech największych producentów stolarki drzwiowej w Polsce. Wytwarza drzwi wewnętrzne i fronty meblowe o podwyższonej klasie bezpieczeństwa i przenikalności akustycznej, które są dostępne w ponad tysiącu palcówek. Wysoka jakość, bogate wzornictwo i przystępne ceny sprawiają, że produkty elbląskiej spółki cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko w kraju, ale też za granicą. Kluczem do sukcesu według zarządu firmy jest całkowita koncentracja na podstawowej działalności firmy – stolarce budowlanej. Dlatego część swoich procesów powierza partnerom zewnętrznym. Outsourcing dotyczy np. IT – wiele działań z tej dziedziny DRE zleca spółce NTT DATA Business Solutions, platynowemu partnerowi SAP. Tak zyskuje energię i czas, które może kierować na tworzenie innowacji produktowych oraz rozpoznawanie i spełnianie oczekiwań coraz bardziej wymagających klientów.

Ambitne cele z niezawodnym partnerem

Bycie na bieżąco z systemami usprawniającymi zarządzanie wymaga czasu, praktyki i kosztownych szkoleń. Nic dziwnego, że pracownicy centrów danych zwykle dysponują większym doświadczeniem i wiedzą niż fachowcy z wewnętrznych działów IT. Standard jest taki: innowacje cyfrowe najpierw trafiają do data center, dopiero później dostęp do nich zyskują firmy spoza branży technologicznej. Kompetencje outsourcera nie przesądzają jednak o efektywności współpracy. Równie ważnym kryterium jest jego renoma. DRE współpracuje z NTT DATA Business Solutions, bo za tą firmą stoi wiarygodna i rozpoznawalna na całym świecie marka technologiczna – SAP. O solidności i profesjonalizmie NTT DATA Business Solutions świadczą także liczne certyfikaty, referencje i nagrody branżowe.

DRE

Z systemu stacjonarnego do chmury: SAP HANA

Szybki przyrost informacji nie jest równoznaczny z umiejętnością wykorzystania ich w codziennej działalności biznesowej. Wielofunkcyjne ale też radzące sobie z dużą ilością danych oprogramowanie wspierające zarządzanie firmą to najlepsza odpowiedź na to wyzwanie. Dlatego spółka DRE zainwestowała w platformę SAP HANA, która przyspiesza przetwarzanie danych, tworzenie analiz i raportów. Tym samym polski producent stolarki budowlanej wpisał się w międzynarodowy trend polegający na korzystaniu z usługowego i abonamentowego modelu teleinformatyki, zastępującego rozwiązania stacjonarne – Sid Nag, wiceprezes ds. badań w firmie Gartner prognozuje, że do 2022 r. z usług chmurowych zewnętrznego dostawcy będzie korzystało już 60% organizacji. Optymalizacja kosztów oraz wyższa wydajność, dostępność i skalowalność – głównie na tym polega przewaga platformy SAP HANA w dedykowanej chmurze NTT DATA Business Solutions Private Cloud dla SAP HANA nad fizycznymi maszynami (SAP HANA Appliance).

Dzięki platformie SAP HANA w NTT DATA Business Solutions Private Cloud uzyskaliśmy większy poziom bezpieczeństwa naszych aplikacji, większą skalowalność i wydajność, co jest dla nas, przy 3TB danych na SAP HANA, szczególnie ważne! Nasi użytkownicy biznesowi potwierdzają zauważalny wzrost działania transakcji i raportów.

Marcin Berbeć, dyrektor IT w DRE Sp. z o. o.

Platforma SAP HANA dla lepszych wyników

Analiza złożonych danych w czasie rzeczywistym, tworzenie kokpitów menedżerskich przez zwykłych użytkowników czy zaawansowane planowanie dostępności pieniędzy, zapewniające stabilne funkcjonowanie firmy – lista korzyści, które dzięki wykorzystaniu funkcjonalności platformy SAP HANA czerpie spółka DRE, jest długa. Zasadność inwestycji potwierdzają także minimalne koszty utrzymania i administrowania oraz krótki czas wdrożenia (kilka tygodni). Wykorzystująca technologię in-memory platforma daje użytkownikom dostęp do odpowiednich informacji w zaledwie kilka sekund. System SAP HANA jest łatwy w użytkowaniu – specjalista lub menedżer może dowolnie wizualizować dane, nad którymi akurat pracuje. Dodatkowymi atutami rozwiązania są przyjazne i mobilne interfejsy oraz analityka czasu rzeczywistego bezpośrednio na danych transakcyjnych systemu SAP.

Planujesz projekt SAP? Napisz do nas!

Similar posts

About NTT DATA Business Solutions

25
countries
30
years of experience
6000
customers worldwide