Iparág: Oil & Gas
Kategória: SAP Emarsys

Opet Fuchs

Opet Fuchs olarak dijital dönüşüm yolculuğuna 2018 yılında başladık. Dijitalleşme ve müşteri memnuniyeti bizim için hep ilk sırada oldu. Günümüzde teknolojilerin, trendlerin ve ihtiyaçların hızla değişmesiyle bizde Opet Fuchs olarak iş süreçlerimizde yeniliğe gitmeye karar verdik. NTT DATA iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz SAP Emarsys projemizle müşteri deneyimini en üst noktaya çıkaracağımız bir dönem başlatıyoruz.

Erçin Bıyık Opet Fuchs, Satış ve Pazarlama Genel Müdrü Yardımcısı

Hedefler ve Faydalar

Hedefler

 • Farklı sistemlerdeki pazarlama yararına olan verilerin tek sistemde kullanılabilir hale getirilerek pazarlama süreçlerinin dijitalleştirilmesi ve merkezileştirilmesi
 • Segmentasyon ile kampanyalara özgü farklı hedef kitlelerin oluşturulabilmesi
 • Farklı kampanya kanalları ile müşteri ile iletişim kurulması
 • Loyalty süreçlerinin yönetimi ile müşteri sadakatinin artırılması
 • AI yapısı ile müşteri davranış ve kampanyaların gelire etkisinin ölçülmesi
 • Kişiselleştirilmiş içerikler ile anlık müşteri etkileşimlerinin artırılması

Faydalar

 • SAP Emarsys ile yapılan entegrasyon sayesinde müşteri ile ilişkili olan tüm verilerden faydalanılması ve verilerin zenginleştirilmesi sağlandı.
 • Smart Insight ile müşteri satışlarının ve web davranışlarının korelatif hesaplamasının yapılabilmesiyle toplanan veriler kullanılabilir hale getirildi.
 • SAP Emarsys üzerinden kurgulanan kampanyalara verilen müşteri tepkilerinin detaylı analiz raporu ile kitleye yönelik doğru stratejilerin şekillendirilebilmesi sağlandı.
 • Kampanya süreçleri e-mail, SMS, web bildirimi ve web sitesindeki anlık çağrı görselleri gibi çoklu kanallardan yürütülerek müşteri ile aktif etkileşim sağlandı.
 • Otomasyonlar sayesinde farklı parametrelere göre yapılan kurgular ile düzenli kampanyalar kurgulandı.
 • Çoklu Loyalty programları ile müşterinin iş ölçeğine göre statü hedefi belirlenmesi ve fayda sağlanması ile satış hacmi arttı.

Çözüm

 • SAP Emarsys

Opet Fuchs SAP Emarsys Projesi Başarı Hikayesi

Dijital.iz - Opet Fuchs SAP Emarsys Projesi Başarı Hikayesi
Watch on

Neden NTT DATA Business Solutions Türkiye?

 • SAP çözümleri konusunda uzmanlık
 • Proje başlangıcından bitimine kadar projeyi benimseyerek kalite güvencesi sunan bir organizasyon
 • Tecrübeli ve özverili danışman kadrosu

Opet Fuchs, SAP Emarsys ile Müşteri Deneyimini Zirveye Taşıyor

Opet Fuchs Hakkında

Opet Petrolcülük ve Fuchs Petrolub şirketlerinin eşit paya sahip ortaklık yapısıyla kurulmuştur. Şirket, otomotiv, endüstriyel yağlayıcılar ve oto bakım ürünlerinin üretim, satış ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştiren, konusunda uzman 200’den fazla çalışanı ve tüm Türkiye’de bulunan geniş bayi ağı ile hizmet veren bir sanayi kuruluşudur. İzmir Aliağa’da üretim tesisine sahip olan Opet Fuchs, yağlayıcı ürünler ve oto bakım ürünlerinin üretimini gerçekleştirmektedir.

Opet Fuchs’un Dijital Dönüşüm Yolculuğu

Türkiye’de madeni yağ sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan Opet Fuchs, 2018 yılında başlattığı dijital dönüşüm yolculuğunda yeni bir döneme başlıyor. Opet Fuchs, NTT DATA Türkiye iş birliği ile hayata geçirilen SAP Emarsys projesi ile şirket müşteri deneyimini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.

Bugüne kadar SAP’nin SAP Commerce Cloud, SAP Service Cloud gibi farklı modülleri ile dijital altyapısını sağlamlaştıran şirket, müşteri deneyimini iyileştirmek için devreye aldığı SAP Emarsys’i de devreye aldı. SAP Emarsys projesi ile sürdürülebilir büyümeyi hedefleyen Opet Fuch, müşterilerine sunduğu kişiselleştirilmiş kampanyalar ile müşteri bağlılığını güçlendiriyor.

Müşterilerine ve iş ortaklarına daha iyi bir deneyim sunmayı hedefleyen Opet Fuchs’un dijital dönüşüm yolculuğunda NTT DATA Türkiye olarak yanlarında olmaktan gurur duyuyoruz.

Sektör: Ticari ve endüstriyel yakıtlar, Madeni yağlar
Çalışan Sayısı: 500+
Genel Merkez: İstanbul, Türkiye
Web Sitesi: https://www.opetfuchs.com.tr

Az NTT DATA Business Solutions-ről

25
ország
30
év tapasztalata
6000
ügyfél világszerte