Iparág: Wood, Furniture and Paper
Kategória: SAP HANA

DRE

Dzięki SAP HANA w itelligence* Private Cloud uzyskaliśmy większy poziom bezpieczeństwa naszych aplikacji, większą skalowalność i wydajność, co jest dla nas, przy 3TB danych na SAP HANA, szczególnie ważne! Nasi użytkownicy biznesowi potwierdzają zauważalny wzrost działania transakcji i raportów.

Marcin Berbeć, Dyrektor IT w DRE Sp. z o.o.

DRE Sp. z o. o. jest jednym z liderów polskiej branży stolarki budowlanej. W nowoczesnym, wyposażonym wg najwyższych światowych standardów technologicznych, zakładzie w Elblągu, firma produkuje drzwi wewnętrzne i fronty meblowe. DRE jest dostawcą produktów i usług dla przemysłu meblowego w kraju i za granicą. Nowoczesny park maszynowy pozwala firmie produkować szereg wyrobów na bazie różnych technologii i materiałów. DRE nie ustaje w poszukiwaniu nowych technologii pozwalających zaspokajać stale rosnące potrzeby rynku. W 2009 roku firma osiągnęła przychody na poziomie 137 mln zł.

 • Branża stolarki budowlanej
 • Przykładowe produkty: drzwi, ościeżnice, fronty meblowe
 • Zatrudnienie: ponad 700
 • Siedziba: 82-300 Elbląg – Gronowo Górne, ul. Nefrytowa 4

Challenges and Benefits

Wyzwania

 • Optymalizacja kosztów
 • Dostosowanie pojemności i wydajności systemów do zmieniających się potrzeb
 • Cyfrowa transformacja bez budowy kompetencji wysoko wyspecjalizowanego działu IT

Korzyści

 • Zwiększenie bezpieczeństwa, wydajności i bezpieczeństwa systemów
 • Możliwość wykorzystania innowacyjnych rozwiązań – analityka w czasie rzeczywistym
 • Wdrożenie najnowszych interfejsów użytkownika

Rozwiązanie

 • Migracja systemu SAP ERP do dedykowanej chmury – NTT DATA Business Solutions Private Cloud dla SAP HANA w Data Center NTT DATA Business Solutions
Customer Reference
DRE sp. z o.o.

Dzięki platformie SAP HANA w NTT DATA Business Solutions Private Cloud DRE uzyskało większy poziom bezpieczeństwa swoich aplikacji, większą skalowalność i wydajność.

Pobierz całą historię sukcesu

Zawsze blisko klienta

DRE sp. z o.o. należy do czterech największych producentów stolarki drzwiowej w Polsce. Wytwarza drzwi wewnętrzne i fronty meblowe o podwyższonej klasie bezpieczeństwa i przenikalności akustycznej, które są dostępne w ponad tysiącu palcówek. Wysoka jakość, bogate wzornictwo i przystępne ceny sprawiają, że produkty elbląskiej spółki cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko w kraju, ale też za granicą. Kluczem do sukcesu według zarządu firmy jest całkowita koncentracja na podstawowej działalności firmy – stolarce budowlanej. Dlatego część swoich procesów powierza partnerom zewnętrznym. Outsourcing dotyczy np. IT – wiele działań z tej dziedziny DRE zleca spółce NTT DATA Business Solutions, platynowemu partnerowi SAP. Tak zyskuje energię i czas, które może kierować na tworzenie innowacji produktowych oraz rozpoznawanie i spełnianie oczekiwań coraz bardziej wymagających klientów.

Ambitne cele z niezawodnym partnerem

Bycie na bieżąco z systemami usprawniającymi zarządzanie wymaga czasu, praktyki i kosztownych szkoleń. Nic dziwnego, że pracownicy centrów danych zwykle dysponują większym doświadczeniem i wiedzą niż fachowcy z wewnętrznych działów IT. Standard jest taki: innowacje cyfrowe najpierw trafiają do data center, dopiero później dostęp do nich zyskują firmy spoza branży technologicznej. Kompetencje outsourcera nie przesądzają jednak o efektywności współpracy. Równie ważnym kryterium jest jego renoma. DRE współpracuje z NTT DATA Business Solutions, bo za tą firmą stoi wiarygodna i rozpoznawalna na całym świecie marka technologiczna – SAP. O solidności i profesjonalizmie NTT DATA Business Solutions świadczą także liczne certyfikaty, referencje i nagrody branżowe.

DRE

Z systemu stacjonarnego do chmury: SAP HANA

Szybki przyrost informacji nie jest równoznaczny z umiejętnością wykorzystania ich w codziennej działalności biznesowej. Wielofunkcyjne ale też radzące sobie z dużą ilością danych oprogramowanie wspierające zarządzanie firmą to najlepsza odpowiedź na to wyzwanie. Dlatego spółka DRE zainwestowała w platformę SAP HANA, która przyspiesza przetwarzanie danych, tworzenie analiz i raportów. Tym samym polski producent stolarki budowlanej wpisał się w międzynarodowy trend polegający na korzystaniu z usługowego i abonamentowego modelu teleinformatyki, zastępującego rozwiązania stacjonarne – Sid Nag, wiceprezes ds. badań w firmie Gartner prognozuje, że do 2022 r. z usług chmurowych zewnętrznego dostawcy będzie korzystało już 60% organizacji. Optymalizacja kosztów oraz wyższa wydajność, dostępność i skalowalność – głównie na tym polega przewaga platformy SAP HANA w dedykowanej chmurze NTT DATA Business Solutions Private Cloud dla SAP HANA nad fizycznymi maszynami (SAP HANA Appliance).

Dzięki platformie SAP HANA w NTT DATA Business Solutions Private Cloud uzyskaliśmy większy poziom bezpieczeństwa naszych aplikacji, większą skalowalność i wydajność, co jest dla nas, przy 3TB danych na SAP HANA, szczególnie ważne! Nasi użytkownicy biznesowi potwierdzają zauważalny wzrost działania transakcji i raportów.

Marcin Berbeć, dyrektor IT w DRE Sp. z o. o.

Platforma SAP HANA dla lepszych wyników

Analiza złożonych danych w czasie rzeczywistym, tworzenie kokpitów menedżerskich przez zwykłych użytkowników czy zaawansowane planowanie dostępności pieniędzy, zapewniające stabilne funkcjonowanie firmy – lista korzyści, które dzięki wykorzystaniu funkcjonalności platformy SAP HANA czerpie spółka DRE, jest długa. Zasadność inwestycji potwierdzają także minimalne koszty utrzymania i administrowania oraz krótki czas wdrożenia (kilka tygodni). Wykorzystująca technologię in-memory platforma daje użytkownikom dostęp do odpowiednich informacji w zaledwie kilka sekund. System SAP HANA jest łatwy w użytkowaniu – specjalista lub menedżer może dowolnie wizualizować dane, nad którymi akurat pracuje. Dodatkowymi atutami rozwiązania są przyjazne i mobilne interfejsy oraz analityka czasu rzeczywistego bezpośrednio na danych transakcyjnych systemu SAP.

Planujesz projekt SAP? Napisz do nas!

Similar posts

Az NTT DATA Business Solutions-ről

25
ország
30
év tapasztalata
6000
ügyfél világszerte