Iparág: Healthcare and Life Science, Pharma
Kategória: Enterprise Resource Planning (ERP)

Bilthoven Biologicals, Holandia

Dlaczego NTT DATA Business Solutions:

 • Specjalistyczna wiedza w zakresie farmaceutycznych procesów biznesowych oraz SAP
 • Dodatek zatwierdzony przez SAP
 • Praktyczne podejście do wdrożenia
 • Pełne zaangażowanie
 • Oddany team i lokalne wsparcie

Zaufaliśmy itelligence*, bo mieliśmy pewność, że ich zespół wie, co robi. To niezwykle ważne.

Ad Röling, CFO w Bilthoven Biologicals

Liczba pracowników: 500

Wynik finansowy: MEUR 90

Firma Bilthoven Biologicals (BBio) jest znana na całym świecie ze swoich szczepionek przeciwko polio. Firma powstała w wyniku prywatyzacji działalności produkcyjnej Holenderskiego Instytutu Szczepionek (NVI). W 2012 roku największy na świecie producent szczepionek przejął te działania.

Stworzyło to potężne połączenie wiedzy, sieci i udogodnień wykorzystywanych przez BBio w celu osiągnięcia jego ambicji: ogólnoświatowego wyeliminowania polio.

 

Challenges and Benefits

Wyzwania

 • Przejście od organizacji rządowej do przedsiębiorstwa komercyjnego
 • Złożone, podlegające regulacjom procesy produkcyjne
 • Przestarzałe i niezintegrowane systemy
 • Niewystarczająca kontrola łańcucha dostaw
 • Poprawa niezawodności i przewidywalności

Rozwiązania

 • SAP ERP
 • Dodatek it.lifesciences dla branży farmaceutycznej
 • Management Execution System
 • Walidacja wdrożenia

Korzyści

 • Zintegrowane wsparcie produkcji
 • Udowodniona kontrola nad procesami
 • Lepszy wgląd oraz poprawa szybkości, wydajności i skalowalności
 • Gotowość do dalszego rozwoju organizacji
Customer Reference
Bilthoven Biologicals, Bilthoven, Holandia

Wdrożenie nowego SAP ERP wraz z autorskim rozwiązaniem NTT DATA Business Solutions it.lifesciences dla farmaceutyków oraz Management Execution System pomogło Bilthoven Biologicals w uzyskaniu kontroli nad zintegrowanym łańcuchem dostaw.

Pobierz całą historię

Zintegrowany i przejrzysty łańcuch dostaw dla BBio dzięki NTT DATA Business Solutions

Bilthoven Biologicals (BBio) to przedsiębiorstwo znane na całym świecie głównie dzięki produkcji szczepionek przeciwko polio. Spółka została utworzona w wyniku prywatyzacji działalności produkcyjnej Holenderskiego Instytutu Szczepionek (NVI). W 2012r. działalność tę przejął największy na świecie producent preparatów do szczepień. W ten sposób ekspercka wiedza, sieci i urządzenia połączyły się w jednej organizacji – BBio, która pragnie wykorzystać je zgodnie ze swoim nadrzędnym celem: eliminacją polio na świecie.

Przejście do przedsiębiorstwa komercyjnego

Ad Röling, Dyrektor Finansowy w BBio: “Przejęcie firmy spowodowało sporo zmian w BBio. Wyznaczono nam konkretny target, którego wcześniej nie mieliśmy jako agencja rządowa. Ponadto położono nacisk na rozwój, aby umożliwić produkcję jeszcze większej ilości szczepionek, co oznaczało, że trzeba było zbudować nową fabrykę”.

Firma BBio korzystała z przestarzałego systemu SAP oraz wielu innych, działających niezależnie od siebie systemów. Röling: “Jako firma farmaceutyczna musimy spełniać surowe wymogi prawa i przestrzegać przepisów. Proces produkcji szczepionek jest przy tym bardzo złożony. Musieliśmy wdrożyć system, który zapewni naszym procesom optymalne wsparcie i pozwoli działom współpracować ze sobą, tam gdzie to możliwe, w sposób zintegrowany. Naszym ostatecznym celem było uzyskanie kontroli nad zintegrowanym łańcuchem dostaw”.

Wybór NTT DATA Business Solutions

Po przeprowadzeniu selekcji, BBio postawiło na NTT DATA Business Solutions. Röling: “Zespół NTT DATA Business Solutions jest bardzo zaangażowany, a dzięki szczegółowej wiedzy na temat SAP i naszej działalności, może efektywnie modyfikować nasze procesy wykorzystując najlepsze praktyki biznesowe”.

Podejście i rezultaty

Zdecydowano się na SAP ERP, wraz z rozszerzeniem NTT DATA Business Solutions it.lifesciences dla branży farmaceutycznej, stworzony w oparciu o najlepsze praktyki i ponad 25-letnie doświadczenie NTT DATA Business Solutions. Produkt ten wspiera wszystkie procesy z zakresu Life Sciences i umożliwia organizacjom szybkie powielanie procesów. Równolegle wdrożono Management Execution System i zintegrowano go z systemem jakości. Röling: NTT DATA Business Solutions przeprowadziło również testy i opracowało dokumenty w celu stworzenia systemu potwierdzonego przez SAP, co jest konieczne do celów audytowych”.

Doświadczenia z NTT DATA Business Solutions

BBio i NTT DATA Business Solutions miały tylko sześć miesięcy, aby przeprowadzić go-live. Röling: “Dzięki NTT DATA Business Solutions, dotrzymaliśmy wyznaczonego terminu, nie tracąc ani jednej partii produkcyjnej. Pracownicy NTT DATA Business Solutions pracowali u nas, jak w swojej własnej firmie. NTT DATA Business Solutions zna nasze procesy biznesowe i SAP od podszewki. Nie mogliśmy wyobrazić sobie lepszego połączenia. Pracując z NTT DATA Business Solutions możemy polegać na oddanym zespole, który wie, co robi i bierze na siebie odpowiedzialność”.

Rezultaty

Dzięki SAP, BBio posiada niezawodny i sprawdzony system, włączając w to wszystkie wymagane raporty, zarówno na poziomie działu, jak i całej korporacji. Röling: “Byliśmy w stanie stopniowo wycofać wiele aplikacji, co zmniejszyło złożoność naszego środowiska IT i zwiększyło jego niezawodność. Nasze środowisko SAP jest gotowe na dalszy rozwój i wsparcie nas w naszej misji: globalnej eliminacji polio”.

Similar posts

Az NTT DATA Business Solutions-ről

25
ország
30
év tapasztalata
6000
ügyfél világszerte