Industria: Automotive
Categoría: Manufacturing

Norm Holding

Neden NTT DATA Business Solutions:

 • Güçlü müşteri referansları
 • Profesyonel çözüm ortağı
 • Global kaynak ağı ve tecrübe

Rekabette önderliğimizi korumak, stratejik kararlarımızı güçlü bir alt yapıyla desteklemek adına dijital dönüşümün kaçınılmaz olduğunu biliyoruz. Norm Holding’in geleceğini inşaa edecek strateji haritasında yer alan tüm süreçleri dönüştürecek SAP projelerini, çalışanlarımızla birlikte inşaa ediyoruz. Bu dönüşümü ise SAP’nin en büyük ve profesyonel çözüm ortaklarından itelligence* Türkiye ile gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz.”

Kamil Başaran, CEO, Norm Holding

«Türkiye’de en hızlı üretim artışını ve büyümeyi sağlayan» ilk 10 firma arasında yerini alan Norm Holding 1973 yılında İzmir’de kuruldu.

Desafíos y Beneficios

İhtiyaçlar

 • Bölge, kategori, kanal ve ürün bazında gerçek zamanlı raporlama
 • Kusursuz tedarik zinciri yönetimi
 • Süreç entegrasyonu

Faydaları

 • Finansal süreçlerde anlık raporlama ve analiz imkanıyla operasyonlara dair etkin karar alma mekanizmasının oluşturulması
 • Depolama ve tedarik yönetimi süreçlerinde merkezi sistem üzerinden veri akışının sağlanması
 • Elde edilen sistematik entegrasyon ve süreçlerin hızlanmasıyla genel olarak tüm operasyonlarda verimliliğin sağlanması

Çözüm

 • SAP® S/4HANA
 • SAP® SuccessFactors
 • SAP® Sales and Commerce Cloud
 • it.mds
 
Norm Holding Başarı Öyküsü

Şimdi indir

1973 yılında İzmir’de kurulan Norm Holding; bugün üretim kapasitesi ve ürün çeşitliliğiyle “Ege Bölgesi’nin En İyi 100 Firması” listesinde 13., “Türkiye’nin En Büyük 500 Kuruluşu” arasında ise 189. sırayı alarak cıvata sanayiinde lider konumunu koruyor. 2017 yılında holdingleşme sürecini tamamlayan şirket, istikrarlı büyümesini dijital dönüşüm uygulamaları ve Ar-Ge yatırımlarıyla sürdürerek global pazarda rekabet edebilir konumda yer alıyor.

Türkiye’de, üretim ve satış olarak bağlantı elemanları piyasasında lider konumda olan Norm Holding; 9 ayrı üretim yeri ve 5 farklı pazarlama şirketiyle müşterilerine koşulsuz ve katma değeri yüksek çıktılara sahip hizmet vermeyi sürdürüyor.

BT Altyapısı Sadeleşti

Başta otomotiv ve beyaz eşya olmak üzere, 44 yıldır mobilyadan inşaat ve makineye kadar birçok alan ve sektörde faaliyet gösteren Norm Holding, dijital dönüşüm sürecinde yol arkadaşı olarak NTT DATA Business Solutions Türkiye’yi tercih etti. Uçtan uca SAP çözümleriyle BT altyapısının sadeleştirilmesi hedefiyle çıkılan yolda, şu an tüm holdingin iş süreçleri ve üretim tesisleri tek merkezden yönetiliyor. Dijital dönüşüm sürecinde SAP S/4HANA, SAP SuccessFactors ve SAP Sales and Commerce Cloud gibi en yeni çözümler devreye alınarak; finans, İK ve satış süreçlerinde sadeleşme ve önemli derecede verimlilik artışı sağlandı.

Dijital Dönüşüm Programı

Dijital dönüşüm projemiz kapsamında Türkiye’deki ilk IBP projesini hayata geçirdik. Böylece Norm Holding; Salihli, İzmir, Almanya ve Fransa’da bulunan üretim ve satış şirketlerinde kusursuz tedarik zinciri yönetimi anlayışıyla entegre bir yönetim ve takip platformu oluşturdu. Bu platform sayesinde, geleneksel satış ve operasyon süreçlerinin yanı sıra planlama ve finans yönetim süreçleri de uçtan uca tek bir merkezden kontrol edilebilir hale geldi.

Bir yıl gibi kısa bir sürede canlıya geçen dijital dönüşüm projemizin sonucunda, Norm Holding ve Norm Cıvata bünyesinde gerçek zamanlı raporlama ve analiz imkanı ile operasyonlara dair etkin karar alma mekanizması oluşturuldu. Depolama ve tedarik yönetimi süreçlerinde merkezi bir sistem üzerinden veri akışı sağlanabilir hale geldi. it.MDS & PLM entegrasyonuyla ürünlerin tasarım aşamasından başlayan tüm süreç otomatize edildi. Ana veri oluşumundaki süreç ise Norm Holding’in yapısına uygun olarak tasarlandı ve birden fazla profilde ürün oluşturma süresi 4-10 sn’ye kadar düşürüldü.

Dijitalleşmede İnsan Faktörü

Norm Holding CEO’su Kamil Başaran, “Orijinal ekipmanlar üreten ve satan global bir oyuncu olarak NTT DATA Business Solutions Türkiye ile çıktığımız dijital dönüşüm yolculuğunda birlikte gerçekleştirdiğimiz bu projeyi oldukça önemsiyoruz. Kusursuz tedarik zinciri yönetimi anlayışını benimsediğimiz bu yolculukta; Salihli, İzmir, Almanya ve Fransa’da bulunan üretim ve satış şirketlerimizde hedeflediğimiz entegre platformunu SAP IBP ile oluşturduk. Dış müşterilerimiz kadar değerli olan iç müşterilerimiz yani çalışanlarımız da, bu entegre sistemin bir parçası olarak dijital insan kaynakları platformu SuccessFactors’ü kullanıp, iş yapış şekillerinde olmazsa olmaz değişiklikleri benimsedi. Sadece ofis çalışanlarını değil operatör arkadaşlarımızı da bu sürece dahil ettik. Kurumsallaşma ve yeniden yapılanma sürecinin en önemli öğesi olan ‘insan’ faktörünü dijitalleşme süresinde göz ardı edemezdik. 2000’in üzerinde çalışanımız‚ Performans Yönetimi, Eğitim ve İşe Alım’ gibi süreçleri artık dijital ve bulut ortamında deneyimliyor.”

Mensajes similares

Acerca de NTT DATA Business Solutions

30
países
32
años de experiencia
6000
clientes en todo el mundo