Industria: Sports & Entertainment
Categoría: SAP Emarsys, SAP Sales Cloud

Fenerium

NTT DATA Türkiye, projelerimizin başladığı ilk günden itibaren taraftar mağazacılığının getirdiği farklılıkları doğru analiz ederek ve Fenerium’un dinamikleri doğrultusunda esneklik göstererek projelerin daha verimli hale gelmesini sağladı. Bu değerli projeleri 4.5 ay gibi kısa bir sürede hayata geçirmemiz konusunda iş ortağımız olarak çok büyük katkılar sağladı. Bu süreçte Fenerium ve NTT DATA Türkiye ekibinin karışılıklı uyum içinde çalışmaları projelerin hızlı ve sorunsuz bir şekilde hayata geçirebilmesine de olanak sağladı. Gelecekte birçok projeye NTT DATA Türkiye ile birlikte imza atacağımızan hiç süphem yok.

Bahadır Baştüzel Genel Müdür, Fenerium

Hedefler ve Faydalar

Hedefler

 • Entegre bir yapı sunularak tekil müşteri yapısını ve müşteri segmentasyonunu etkin bir şekilde yönetilir duruma getirmek
 • Web sitesi kaynaklı satışları artırmak ve yapılan kampanyalarla, Fenerbahçe’nin müşterilerini bütüncül şekilde izlemesini hedeflemek
 • SMS, mail ve promosyon gönderimlerinin etkinliğini merkezi bir yapı ile sağlamak
 • CRM Ads ile müşterilerin segmente edilerek, ihtiyaç doğrultusunda Google/Facebook reklamlarını görmelerini sağlamak
 • Web push ile izinleri alınan müşterilere anlık bildirim göndermek ve güncel kampanyalardan müşterileri haberdar etmek
 • Fenerium ekiplerinin müşteriler ile iletişime geçebildiği beş ve daha fazla kaynağın SAP Service Cloud’a entegre edilmesi ile daha verimli talep yönetimi ve daha temiz kurumsal hafıza sağlamak
 • Fenerium ekiplerinin düzenli olarak yapmış olduğu ziyaret etkinlerini SAP Service Cloud üzerinden, müşteri ve katılımcıları ilişkilendirerek etkin bir ziyaret görevinin tamamlanmasını sağlamak
 • Talep kategorilerine göre oluşturulan iş dağıtım kuralları ile müşteriden gelen talepleri ilgili birimlere otomatik olarak yönlendirmek

Faydalar

 • Emarsys çözümü ile birlikte Web Channel, daha güçlü kullanılmaya başlandı.
 • Müşteri davranışları ve segment bazlı kampanyaların yönetilmesi kolaylaştırıldı ve kişiselleştirilmiş ürün önerileri sunuldu.
 • Dinamik ve statik müşteri segmentasyonları sağlanırken yapılan kampanyaların analiz ve raporlamaları detaylı ve tutarlı şekilde oluşturuldu.
 • Müşteri 360 görünümü ile müşteriye ait daha hızlı ve verimli bir deneyim sağlandı.
 • Tekil müşteri yapısı kullanımıyla birlikte müşterilere ait iletişim bilgilerinin de tekilliği göz önünde tutuldu ve daha temiz müşteri verisi ile kullanılabilir, değerli verilere sahip olundu.
 • Talep kategorilendirilmesi ile istenilen her an müşteriden gelen talebin konusuna göre durum analizi yapıldı.

Çözüm

 • SAP Emarsys
 • SAP Service Cloud

Dijital.iz - Fenerium & NTT DATA Başarı Hikayesi

Dijital.iz - Fenerium Service Cloud Projesi Başarı Hikayesi
Watch on Dijital.iz - Fenerium Service Cloud Projesi Başarı Hikayesi

NTT DATA & Fenerium Service Cloud Projesi Başarı Hikayesi

Dijital.iz - Fenerium Emarsys Projesi Başarı Hikayesi
Watch on Dijital.iz - Fenerium Emarsys Projesi Başarı Hikayesi

NTT DATA & Fenerium SAP Emarsys Projesi Başarı Hikayesi

Neden NTT DATA Business Solutions Türkiye?

 • Global tecrübeye sahip, geniş danışman ağı
 • Tecrübeli ve uzman danışman kadrosu
 • Güçlü referanslar
 • Müşteri ihtiyaçlarının sektörel bilgi birikimi ile hızlıca karşılanması
 • Proje başlangıcından bitişine kadar kalite güvencesi sunan bir organizasyon

Fenerium SAP Emarsys ve SAP Service Cloud Dijital Dönüşüm Projelerini Hayata Geçirdi

Fenerium Hakkında

FENERİUM, 1907 yılında İstanbul’da  kurulan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün  iştiraklerinden biri olup, kulübün logosunun kullanma ve kullandırma hakkına sahip olan  ana lisansör kurumdur. “HER ANINDA YANINDA” mottosu ile perakende sektöründe, taraftar ürünleri konusunda faaliyet gösteren Fenerium’un tam döngü hizmeti, araştırma, ürün geliştirme, tasarım  ve satış faaliyetlerini içerir.

2000 yılı içerisinde Fenerbahçe Spor Kulübüne mali kaynak sağlamak amacı ile “HER ANINDA YANINDA” mottosu ile  yola çıkan FENERIUM markası 2023 yılına gelindiğinde yaklaşık 10.000 m2 de faaliyet gösteren, örnek mağazaları ve satış noktaları ile Fenerbahçe taraftarlarına hizmet veren, Türk Perakende Sektörünün lider kulüp mağazalar zinciri haline gelmiştir.

Fenerium’un Dijital Dönüşüm Yolculuğu

Fenerium, müşteri segmentasyonunu ve yönetimini entegre sistemlerle optimize ediyor. Web sitesi satışlarını artırmak, SMS, mail ve promosyon etkinliğini artırmak, CRM Ads ile müşterilere özel reklamlar göstermek ve web push bildirimleriyle güncel kampanyalardan haberdar etmek gibi hedeflere odaklanıyor. SAP Emarsys çözümü sayesinde Web Channel daha etkili kullanılıyor ve kişiselleştirilmiş kampanyalar kolayca yönetiliyor. Müşteri 360 görünümü ile hızlı ve verimli bir müşteri deneyimi sunulurken, talepler otomatik olarak ilgili birimlere yönlendiriliyor. Fenerium ekipleri, SAP Service Cloud üzerinden ziyaretlerini verimli bir şekilde gerçekleştiriyor. Bu dönüşüm, daha temiz ve değerli müşteri verisi elde edilmesini sağlıyor.

NTT DATA ile yapılan iş birliği sayesinde, global ve sektörel tecrübelerinden faydalanarak, geniş danışman ağı ve geçmiş projelerdeki başarılı referansları ile projenin başından sonuna kadar kalite güvencesi sunuluyor. Bu iş birliği, projeye değer katarak ve başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.

Sektör: Retail
Çalışan Sayısı: 501-1,000
Genel Merkez: İstanbul, Türkiye
Web Sitesi: http://www.fenerium.com.tr/

Acerca de NTT DATA Business Solutions

30
países
32
años de experiencia
6000
clientes en todo el mundo