Industry: Trade, Wholesale and Distribution
Category: Cloud, Managed Cloud

Dom Development, Warszawa, Polska

image

Dlaczego NTT DATA Business Solutions:

 • Przewidywalny model utrzymywania zasobów IT i rozliczenia kosztów usług
 • Wsparcie merytoryczne na etapie analiz technicznych i biznesowych, a także tworzenia architektury rozwiązania
 • Dostęp do specjalistycznych kompetencji technicznych ekspertów NTT DATA Business Solutions
 • Dostęp do globalnej sieci Data Centers
 alt="Tomasz Chudzik, Dyrektor ds. Zarządzania Informacją, Dom Development S.A."
Decydujemy się na wdrożenie komponentów chmurowych wszędzie tam, gdzie możemy. Korzystamy z gotowych rozwiązań i maksymalnie je integrujemy. Mamy dzięki temu możliwość szybkiego reagowania na potrzeby biznesowe.

Historia Dom Development sięga już 25 lat działalności. Największy w Polsce deweloper zrealizował inwestycje obejmujące blisko czterdzieści tysięcy mieszkań. Sprawnie zorganizowane procesy w firmie i przemyślane decyzje przekładają się na efektywne zarządzanie relacjami z klientami oraz dostarczanie produktów na najwyższym poziomie.

Udfordringer og fordele

Wyzwania

 • Zwiększenie wydajności systemów i stabilny rozwój środowiska IT
 • Zwiększenie kompetencji zespołu IT w perspektywicznych obszarach na styku technologii i biznesu
 • Optymalizacja zasobów i kosztów chmury

Korzyści

 • Skalowalność i elastyczność infrastruktury
 • Wysoka dostępność oraz bezpieczeństwo systemów
 • Możliwość zaangażowania zespołu IT klienta w budowanie wartości biznesowej
 • Sprawna i bezpieczna komunikacja systemów z usługami opartymi na platformie Microsoft Azure

Rozwiązania

 • Utrzymanie i administracja infrastruktury sieciowej klienta
 • Zapewnienie infrastruktury dla krytycznych aplikacji biznesowych w modelu Private Cloud
 • Centralny system tworzenia kopii zapasowych oraz Disaster Recovery
image
 
Dom Development, Warszawa, Polska

Sprawna infrastruktura IT utrzymywana w Data Center NTT DATA Business Solutions.

Pobierz całą historię

Sprawna infrastruktura IT utrzymywana w Data Center NTT DATA Business Solutions

Potrzeby dynamicznego biznesu

Historia Dom Development sięga już 25 lat działalności. Największy w Polsce deweloper zrealizował inwestycje obejmujące blisko czterdzieści tysięcy mieszkań. Sprawnie zorganizowane procesy w firmie i przemyślane decyzje przekładają się na efektywne zarządzanie relacjami z klientami oraz dostarczanie produktów na najwyższym poziomie. W Dom Development stale rośnie znaczenie digitalizacji i nowoczesnych technologii. Rozwiązania wdrożone we współpracy z ekspertami Data Center NTT DATA Business Solutions zapewniają stabilność środowiska IT klienta również w czasie dynamicznie zmieniających się okoliczności.

Kluczowa transformacja IT

Wspieranie rozwoju przez zespół IT jest jednym z elementów transformacji. „Zależało nam na zwiększeniu efektywności działań w bardziej niszowych, ale perspektywicznych obszarach znajdujących się na styku technologii i biznesu” – mówi Tomasz Chudzik, Dyrektor ds. Zarządzania Informacją w Dom Development. Odpowiedzialność za powtarzalne zadania techniczne, takie jak utrzymanie środowiska IT, przejął wyspecjalizowany, zewnętrzny dostawca – NTT DATA Business Solutions. W ramach usług outsourcingu, zespół NTT DATA Business Solutions odpowiada za sprawnie funkcjonowanie rozległej warstwy sieci w Dom Development. Prowadzone działania modernizują infrastrukturę IT oraz poprawiają jej wydajność, dostępność i bezpieczeństwo. „Zapewniamy nowoczesne rozwiązania pozwalające na precyzyjną segmentację ruchu sieciowego i kontrolę dostępów. Wdrażając szereg technologii i dobrych praktyk poprawiliśmy ochronę dostępu do firmowych zasobów naszego klienta.” – podkreśla Tomasz Piętak, Cloud Solutions Architect w NTT DATA Business Solutions.

Chmura – strategiczny kierunek

Wykorzystanie możliwości modelu chmury obliczeniowej wpisane jest w długoterminową strategię IT klienta. Utrzymywanie infrastruktury dla krytycznych aplikacji biznesowych w modelu Private Cloud zwiększa elastyczność środowiska IT i optymalizuje koszty niezbędnych usług. Przetwarzanie danych w chmurze spełnia też wymagania w zakresie wysokiej skalowalności systemów i sprawnego wdrażania zmian. Rozwiązanie zaproponowane przez ekspertów NTT DATA Business Solutions umożliwia wymianę informacji z usługami opartymi na platformie Microsoft Azure, co jest istotne z perspektywy koncepcji multicloud. Usługi systematycznie są rozszerzane, a w Data Center NTT DATA Business Solutions docelowo będzie obsługiwana cała infrastruktura sieciowa klienta.

Partnerskie podejście

Dynamiczny rozwój wpływa na priorytetowe działania klienta: planowanie i obsługę inwestycji oraz sprzedaż. Duże
znaczenie ma łatwy dostęp do przejrzystych raportów biznesowych opartych na wysokiej jakości danych. Założone cele są realizowane dzięki usprawnieniu funkcjonowania środowiska IT klienta. W tym wypadku ważne jest zaangażowanie zespołów i precyzyjnie określona relacja partnerska Dom Development i NTT DATA Business Solutions.

O opisanym projekcie pisze też portal ITwiz: https://itel.li/itwiz-case-study

Similar posts

About NTT DATA Business Solutions

25
Lande
30
Års erfaring
6000
Kunder over hele verden
Contact Us
Contact Us

If you have any questions, please feel free to contact us.

Call us on
+45 7022 2166
Send a message