Odvětví: Automotive
Kategorie:

Martaş Otomotiv

Dijital dönüşüm hiç bitmeyecek bir yolculuk gibi. Bu yolculukte şirketler, organizasyonlar ve kişiler belli aşamalarda görevler alırlar, hedefler belirler. Martaş Otomotiv’in çok uzun bir dijital dönüşüm yolculuğu var ve bu yolculukta çok büyük hedefleri var. NTT DATA Türkiye ile gerçekleştirdiğimiz bu proje bizim sadece ilk adımımız. Bundan sonraki adımlarımızda hem çalışanlarımızın, hem müşterilerimizin hayatına ciddi etkilerde bulunucak çeşitli platform, hizmet ve süreç dönüşümleri planlıyoruz. Bu dönüşümle birlikte sadece yeni platform ve hizmetler değil, sektörümüzde ses getirecek yeni projeler planlıyoruz.

Serkan Kandemir Martaş Otomotiv, Dijital Dönüşüm Direktörü

Hedefler ve Faydalar

Hedefler

 • Ölçeklenebilirlik ve esneklik sağlamak
 • Karmaşık iş sürçlerini azaltmak
 • Operasyonel süreçlerde maliyetleri azaltmak
 • Tüm iş süreçlerini tek bir platformda yürütmek
 • Minimumum efor ile maksimum fayda sağlayarak müşteri deneyimini iyileştirmek

Faydalar

 • RISE with SAP platformu ile bulutun ölçeklenebilirliği ve esnekliği sunularak, Martaş’ın iş gereksinimlerindeki değişikliklere göre altyapılarını ve kaynaklarını hızlı bir şekilde ölçeklendirmesine olanak tanındı.
 • Bulut’a geçilmesi ile karmaşık iş süreçlerinin iyileştirilmesi, daha fazla stratejik girişimlere ve inovasyona odaklanmasını sağlandı.
 • RISE with SAP’nin yapay zeka, makine öğrenimi ve analitik gibi akıllı yeteneklere erişim sağlayabilmesi ile işletmenin veri odaklı kararlar alma ve dijital dönüşüm girişimlerini yürütme konusunda kabiliyeti güçlendirildi.
 • RISE with SAP’nin abonelik tabanlı bir fiyatlandırma modeli sunmasıyla ön altyapı maliyetleri ortadan kaldırıldı, öngörülebilir operasyonel giderler olması sağlandı.
 • Operasyonel tüm süreçlerin birbirleriyle entegrasyonu sağlandı.
 • Martaş Otomotiv’in müşterileri ve iş ortakları için minimum efor ile maksimum faydaya ulaşım mümkün kılındı.
 • Hızlı, kesintisiz ve ölçeklenebilir bir alt yapı oluşturularak verimlilik artışı sağlandı.

Çözüm

 • RISE with SAP

Dijital.iz - Martaş Otomotiv RISE with SAP Projesi Başarı Hikayemiz
Watch on Dijital.iz - Martaş Otomotiv RISE with SAP Projesi Başarı Hikayemiz

Neden NTT DATA Business Solutions Türkiye?

 • Güçlü müşteri referanslarına sahip olması
 • Sektörel bilgi birikimi ve tecrübesi
 • Güvenilir bir iş ortağı

Martaş Otomotiv RISE with SAP Çözümü ile İş Süreçlerinde Uluslararası Entegrasyon Sağladı

Martaş Otomotiv Hakkında

Martaş Otomotiv; binek ve hafif ticari araç grupları yedek parçaları konusunda bağımsız yenileme pazarında faaliyet gösteren satış, pazarlama ve dağıtım firmasıdır. 1980 yılından itibaren, geniş ürün yelpazesi, yüksek teknolojik ürünleri ve nitelikli personeli ile zamanında teslimat, stoklu çalışma, müşteri memnuniyeti, güven, istikrar ve kaliteyi ilke edinen Martaş Otomotiv, bugün Türkiye’nin en büyük yedek parça dağıtım merkezi konumuna ulaşmıştır.

Martaş Otomotiv Dijital Dönüşüm Yolculuğu

Türkiye’nin önde gelen binek ve hafif ticari araç grupları yedek parça tedarikçilerinden biri olan Martaş Otomotiv, NTT DATA Türkiye iş birliği ile önemli bir dijital dönüşüm projesine imza attı. Yüksek kalitede hizmet anlayışı ve geniş ürün yelpazesiyle sektöründe lider konumda olan Martaş, RISE with SAP platformuyla iş süreçlerini daha verimli hale getiriyor.

Bu dijital dönüşüm projesi, Martaş Otomotiv’in operasyonel süreçlerinde ölçeklenebilirlik ve esneklik sağlama, karmaşık iş süreçlerini azaltma ve maliyetleri düşürme hedeflerine odaklanıyor. RISE with SAP’in bulut tabanlı çözümü, iş süreçlerini birbirine entegre ederek Martaş’ın faaliyetlerini daha verimli ve etkili hale getiriyor. Bunların yanı sıra RISE with SAP’in sunduğu yapay zeka, makine öğrenimi ve analitik gibi akıllı yetenekler sayesinde, Martaş Otomotiv veri odaklı kararlar alarak dijital dönüşüm yolculuğunu güçlendiriyor.

Müşterilerine ve iş ortaklarına daha iyi bir deneyim sunmayı hedefleyen Martaş Otomotiv’in dijital dönüşüm yolculuğunda NTT DATA Türkiye olarak yanlarında olmaktan gurur duyuyoruz.

Sektör: Otomotiv
Uzmanlık: Otomotiv Yedek Parça, Aftermarket, Lojistik, Pazarlama, Otomotiv, and Private Label
Çalışan Sayısı: 501-1.000
Genel Merkez: İstanbul, Türkiye
Web Sitesi: http://www.martas.com.tr/

O NTT DATA Business Solutions

25
země
30
roky zkušeností
6000
zákazníci po celém světě