Odvětví:
Kategorie:

Koleksiyon

image

Tüm süreçlerimizi standardize ederken hız ve esneklik kazandık!

Türkiye’nin köklü mobilya üreticilerinden Koleksiyon, 1972’de Ankara’da başladığı yolculuğuna bugün 3 farklı showroom’un yanı sıra Türkiye içerisinde İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bodrum ve Gaziantep satış noktalarıyla, Türkiye dışında ise, Avrupa Birliği ülkeleri, Orta Doğu ve ABD merkezleriyle. devam ediyor. Global varlığını genişletmek, satış, pazarlama ve servis süreçlerini uluslararası normlarda standardize ederek hız ve esneklik kazanmak, Türkiye’nin yanı sıra 27 farklı ülkedeki operasyonel süreçlerin aynı sistem üzerinden izlenebilmesini sağlamak hedefiyle yola çıkan Koleksiyon, bu kapsamlı dijital dönüşüm yolculuğunda rehber olarak NTT DATA Business Solutions’ı seçti.

SAP hybris’in esnek ve özelleştirilebilir yapısı, Koleksiyon’nun mobil ve entegre platform
arayışında SAP’nin tercih edilmesinde önemli bir etken oldu. Tamamen satış ekiplerinin inisiyatifiyle başlayan dijitalleşme fikri; büyüyen rekabet ortamında satış ekiplerinin mobilite kazanmasını sağlamak, tüm ülke şubelerinde standart bir platforma sahip olmak, daha kaliteli verilere dayalı, gerçek zamanlı analiz raporları oluşturmak, müşteri odaklı ön yüz ve Koleksiyon’nun gelecek stratejilerine uygun bir platform oluşturma hedefiyle başladı.

Proje implementasyon aşaması NTT DATA Business Solutions ve Koleksiyon ekibinin iş birliğinde; hazırlık süreci, analiz süreci, adaptasyon & geliştirme ve canlıya geçiş olmak üzere 4 fazda ele alındı. Son kullanıcı testleri ve her aşamada uygulanan kalite kontrol süreçleriyle birlikte proje 1 yıldan daha kısa bir sürede başarıyla hayata geçti. Potansiyel riskler, proje öncesinde gerçekleştirilen analizler ve kontrol mekanizmaları sayesinde minimize edildi ve NTT DATA Business Solutions’ın sektörel tecrübesi özellikle bu aşamada önemli bir etken oldu.
SAP hybris C4C çözümü satış ekiplerine ve Koleksiyon’un yönetim kadrosuna sağladığı kolaylıkların yanı sıra müşteri tarafında sunduğu hizmetlerle de dijitalleşme adına da önemli bir katma değer sağladı. Müşterilere kendi siparişlerini gerçek zamanlı olarak yönetme ve analiz etme imkanı sunan çözüm hem dijitalleşme açısından hem de marka algısının iyileştirilmesi açısından önemli bir adım oldu. Satış pazarlama ve servis süreçlerinde uluslararası standardize bir alt yapıya sahip olunması sipariş süreçlerinin daha hızlı, kolay ve esnek yönetilmesine yardımcı oldu. Müşteri hizmetleri ekiplerinin hizmet kalitesi artırılırken, rahatlıkla müşteri segmentasyonu yapılabilir hale geldi. Kısacası Koleksiyon, zaman ve operasyon yükünü minimuma indiren, maksimum müşteri memnuniyeti sağlayan bir platform ile hedeflediği gelecek stratejilerine SAP hybris çözümü ile daha emin ilerliyor.

 

İleri teknolojiye ve yüksek kapasiteye sahip üretim hatları ve 700 çalışanıyla 1972’de Ankara’da başlayan yolculuklarını, globale açılma vizyonuyla bugün dünyanın 27 farklı ülkesine taşıdıklarını belirten Koleksiyon Sistem ve Yazılım Geliştirme Müdürü, Musa Arda “Bu vizyon doğrultusunda kendimize daima ‘müşteri memnuniyetini’ kıstas belirledik ve bu doğrultuda önemli adımlar attık.Bir yıl gibi kısa bir sürede,NTT DATA Business Solutions Türkiye ile birlikte hayata geçirdiğimiz proje sayesinde bugün satış, pazarlama ve servis süreçlerimizi uluslararası normlarda standardize ederken, hız ve esneklik kazandık. Böylece müşteri taleplerini doğru değerlendirip en uygun ürünlerimizi sunarak hizmet kalitemizi artırıyoruz” dedi.

O NTT DATA Business Solutions

25
země
30
roky zkušeností
6000
zákazníci po celém světě
Contact Us
Kontakt

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.