Odvětví: Retail, Textile, Wood, Furniture and Paper
Kategorie: Manufacturing

Koçtaş

image
Neden NTT DATA Business Solutions?
  • Güçlü müşteri referanslarına sahip olması.
Perakende sektöründe tüm iş yapış biçimleri hızlı bir şekilde dijitalleşiyor ve dijital teknolojiler ekseninde yeniden yapılanıyor. Bu dönüşüm sürecinde Koçtaş olarak müşterilerimize kanaldan bağımsız olarak en iyi deneyimi yaşatmayı hedeflediğimiz bütünsel kanal (Omnichannel) altyapısını oluşturmak en önemli hedefimizdi. itelligence* Türkiye’nin deneyimlerinden ve yetkinliğinden faydalanarak çıktığımız bu yolculukta projemizi 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamladık. Web, App’ler, Kiosk ve Mağaza içi satış operasyonlarımızı ve ürün yaşam döngüsünü tek bir altyapı üzerinden işletebildiğimiz bütünsel bir kanal yapısına geçiş yaptık.”

Uğur Serkan Taşkın, CIO, Koçtaş

Tüm Türkiye’de açtığı onlarca mağaza ile Koçtaş, geniş yerel tedarik zinciri ve uluslararası satın alma gücü sayesinde, yerli ve ithal çok sayıda marka ve ürünü uygun fiyatlar ve ödeme kolaylıkları ile tüketicilerin beğenisine sunuyor.

Výzvy a přínosy

Zorluklar

  • Fiyatlandırma, indirim, promosyon politikaları ve ürün çeşitlerinin yönetimindeki zorluk.
  • Mevcut CRM sistemiyle zayıf entegrasyon.
  • Ürün Yaşam Döngüsü yönetimi için ERP sistemiyle zayıf entegrasyon.
  • “Canlı Sipariş” yerine getirme süreci.

Çözüm

  • SAP® C/4HANA

Faydalar

  • Güçlü CRM yapısı.
  • Otomatik ürün bilgisi süreci.
  • Yapay zekayla güçlendirilmiş kişisel arama motoru.
  • Gerçek zamanlı stok takibi.
 
koctas-basari-oykusu
 
Koçtaş Başarı Öyküsü

Koçtaş, dijital dönüsüm projesiyle müsteri deneyimine yatırım yaptı.

 

E-ticaret Saha Kalktı

59 milyondan fazla internet kullanıcısı bulunan ülkemizde, e-ticaret pazarından faydalananların sayısı 5 milyonu geçti. 2021’de Türkiye’deki e-ticaret hacminin 5 trilyon dolara ulaşacağı öngörülüyor. Sektörün adeta şaha kalktığı günümüzde, bu sektörün liderlerinden Koçtaş da NTT DATA Business Solutions Türkiye rehberliğinde hayata geçirdiği dijital dönüşüm projesiyle, müşteri deneyimine yatırım yaptı ve kısa bir süre içinde geri dönüşlerini almaya başladı.

Dijital Dönüsümde Trendleri Yakalamak

Türkiye’de ev geliştirme perakendeciliğinin lideri Koçtaş, hızla gelişen e-ticaret pazarına yönelik hedef büyüterek müşteri deneyimine yatırım yaptı. SAP’nin Global | Platin İş Ortağı NTT DATA Business Solutions Türkiye’nin rehberliğinde SAP C/4HANA projesini hayata geçiren Koçtaş; güçlü bir entegrasyon ağına sahip, gerçek zamanlı satış ve takibin yapılabildiği, çok kanallı bir yapı üzerinden kesintisiz hizmet veren ve trendleri yakalayan e-ticaret altyapısına kavuştu. Uygulanan C/4HANA projesi ile web, mobil web, mağaza içi kiosk ve akıllı telefon uygulamalarını kapsayan Çoklu Kanal Projesi devreye alındı. Koçtaş müşterileri için geliştirilen Koçtaş Kart, dijital platformlarda da yaygınlaştırıldı. C/4HANA altyapısıyla kurgulanan kiosk uygulamasıyla, mağaza stoklarına ek olarak 45 bin ürün satılabilir hale gelirken, bu kanaldan yapılan satışlarda sadece birinci çeyrekte %454 büyüme sağlandı. Tamamen yenilenen internet sitesinde 3.500 kullanıcı eş zamanlı olarak alışveriş yapabilir hale gelirken, %110 gibi başarılı bir büyüme kaydedildi. Gerçek zamanlı stok kontrolüyle sipariş tamamlanma oranları artarken, teslimat performansı geliştirildi.

Koçtaş CEO’su Alp Önder Özpamukçu, “NTT DATA Business Solutions Türkiye ile gerçekleştirdiğimiz projenin Koçtaş’a öncelikli sağladığı şey; hız ve kolaylık oldu. Çünkü 30 yaş altı gençler artık olağanüstü hızlı ve kolay hizmet bekliyor. Dijitalleşmekten başka bir yol kalmıyor. SAP C/4HANA ile birlikte şu anda cep telefonu, tabletler, kiosklar, çağrı merkezi hepsi birbirine bağlandı. Uygulamaya aldığımız Koçtaş Kart sayesinde de Koçtaş’tan alışveriş yapan müşterilerimizin %95’ini tanıyoruz” dedi.

Online’da Siparis Ver, Magazadan Teslim Al

NTT DATA Business Solutions Türkiye ile birlikte e-ticarette ezber bozan bir iş birliğine imza attıklarına dikkat çeken Koçtaş CIO’su Uğur Serkan Taşkın, “Perakende sektöründe tüm iş yapış biçimleri hızlı bir şekilde dijitalleşiyor ve dijital teknolojiler ekseninde yeniden yapılanıyor. Bu dönüşüm sürecinde Koçtaş olarak müşterilerimize kanaldan bağımsız olarak en iyi deneyimi yaşatmayı hedeflediğimiz bütünsel kanal (Omnichannel) altyapısını oluşturmak en önemli hedefimizdi. NTT DATA Business Solutions Türkiye’nin deneyimlerinden ve yetkinliğinden faydalanarak çıktığımız bu yolculukta projemizi 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamladık. Web, app’ler, kiosk ve mağaza içi satış operasyonlarımızı ve ürün yaşam döngüsünü tek bir altyapı üzerinden işletebildiğimiz bütünsel bir kanal yapısına geçiş yaptık. Gerçek zamanlı stok takibiyle süreçlerimizi hızlandırdık. Promosyon yönetiminde müşteri segmentlerine göre gerçek zamanlı kampanyalar yapabilme yetkinliği kazandık, kupon kullanımını aktifleştirdik. Online sipariş verip mağazadan teslim alma sistemini kurduk. Online alışverişlerde de kullanılan Koçtaş Kart uygulamasını hayata geçirdik” dedi.

Podobné příspěvky

Mercedes-Benz Otomotiv

Mercedes-Benz Otomotiv’in ana şirketi Daimler AG, yılda ortalama dünya genelinde 27 farklı sistem ve 40’tan fazla projenin hayata geçtiği merkezde, NTT DATA Business Solutions Türkiye’nin desteğiyle çözüm ortaklığının yanı sıra 7/24 destek modeliyle de 40 binden fazla kullanıcıya çözüm sunuyor.

AGT

1984 yılında Antalya'da kurulan AGT, bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor.

Norm Holding

1973 yılında İzmir’de kurulan Norm Holding; bugün üretim kapasitesi ve ürün çeşitliliğiyle “Ege Bölgesi’nin En İyi 100 Firması” listesinde 13., “Türkiye’nin En Büyük 500 Kuruluşu” arasında ise 189. sırayı alarak cıvata sanayiinde lider konumunu koruyor.

O NTT DATA Business Solutions

25
země
30
roky zkušeností
6000
zákazníci po celém světě
Contact Us
Kontakt

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.