Odvětví: Engineering and Construction, Manufacturing
Kategorie: Enterprise Resource Planning (ERP)

GATX Rail Europe

Dlaczego NTT DATA Business Solutions:

 • Bogate doświadczenie w przeprowadzaniu projektów wdrożeniowych SAP oraz transformacji środowisk SAP
 • Udana współpraca od 2006 r.

Wyzwaniem w projekcie była nie tylko pandemia ale też brak pełnej dokumentacji konfiguracji wyjściowego systemu. Pomimo tego, projekt zrealizowaliśmy na czas, w budżecie i umówionym zakresie.

Łukasz Pawelec, IT Project Manager, GATX Rail Poland sp. z o. o.

GATX Rail Europe jest kompleksową firmą wynajmującą wagony kolejowe, oferującą wysokiej jakości zróżnicowany tabor ponad 20 krajom europejskim. Doświadczony zespół koncentruje się na tym aby sprawić by leasing wagonów i transport kolejowy były proste, wydajne i bezproblemowe. Około 220 klientów z różnych branż korzysta z ponad 26 000 cystern i wagonów towarowych GRE. Firma posiada strategicznie zlokalizowane biura w całej Europie, które zapewniają lokalną obsługę klienta, najnowocześniejszy, kompleksowy zakład serwisowy i montażowy w Polsce oraz wieloletnie relacje z wieloma zewnętrznymi warsztatami i dostawcami wagonów kolejowych na całym kontynencie.

Wyzwania i korzyści

Wyzwania

 • Odtworzenie funkcjonalności systemu SAP R/3 4.7 w systemie SAP ERP ECC 6.0.
 • Duża ilość nieaktualnych danych podstawowych w nieaktualnych strukturach organizacyjnych
 • Migracja otwartych danych transakcyjnych
 • Księga główna niespójna z planem kont funkcjonującym w grupie
 • Znaczna ilość rozszerzeń programistycznych

Korzyści

 • System z aktualnymi danymi podstawowymi i transakcyjnymi
 • System z aktualną strukturą organizacyjną
 • Ujednolicony plan kont
 • System działający wg nowej koncepcji zarządzania uprawnieniami
 • Większa dostępność rozwiązań kompatybilnych z systemem
 • Odzyskanie wsparcia SAP Maintenance
Customer Reference
GATX Rail Europe

Aktualizacja środowiska SAP w Wagon Service Ostróda, europejskim zakładzie naprawczym należącym do GATX RAIL Europe.

Pobierz całą historię

Aktualizacja środowiska SAP w europejskim zakładzie naprawczym GATX Rail w Europie

Historia projektu roll-outu systemu z wersji SAP R/3 4.7 do SAP ERP ECC 6.0 sięga 2018 roku, gdy przeprowadzono analizę w zakładzie w Ostródzie, na bazie której rozpoczęto proces wyboru odpowiedniej ścieżki zmian. Przed rozpoczęciem realizacji projektu WSO pracował na systemie, który nie był już wspierany przez SAP i w konsekwencji nie mógł być podstawą dla wieloletniej strategii optymalizacji. System zawierał dużą ilość historycznych danych – pasujących do poprzednich struktur firmy, a także dużą ilość tzw. „programów zetowych”. Były potrzebne bowiem wcześniejsza wersja systemu SAP nie oferowała w standardzie funkcjonalności, które realizowały potrzeby WSO. Należało podjąć decyzję o ich pozostawieniu, zmianie lub rezygnacji z ich użycia na rzecz rozwiązań mieszczących się w standardzie. Kwestią wymagającą szczególnego zaangażowania była obsługa zmian związanych z wprowadzeniem grupowego planu kont oraz utworzenie nowej koncepcji zarządzania uprawnieniami w systemie.

Korzyści na dziś i solidna podstawa do przyszłego rozwoju

Dzięki wprowadzonym zmianom spółka będzie mogła korzystać z systemu wspieranego przez SAP, oczyszczonego z historycznych danych podstawowych i transakcyjnych oraz zawierającego plan kont zgodny z grupowym. Historyczne dane podstawowe i transakcyjne pozostały w systemie SAP 4.7 w trybie do odczytu. Dla wybranych użytkowników czasowo pozostała możliwość tworzenia dokumentów w systemie 4.7, w odniesieniu do danych transakcyjnych, których nie udało się zmigrować. Po analizie możliwości adaptacji systemu i mocy przerobowych WSO oraz czasu potrzebnego na realizację prac, zdecydowano, że na tym etapie projekt ograniczy się do odtworzenia funkcjonalności systemu SAP 4.7 z pojedynczymi zmianami nie wpływającymi na zmianę procesów.

W projektach wdrożeniowych i transformacyjnych pojawiają się unikalne wyzwania. Poza kompetentnym zespołem projektowym, ważnym czynnikiem sukcesu jest odpowiedni poziom zaufania i sprawna komunikacja pomiędzy partnerami. To gwarancja znalezienia optymalnego rozwiązania w nieuniknionych sytuacjach kryzysowych. Na takich podstawach została oparta współpraca pomiędzy GATX, a NTT DATA Business Solutions.

Projekt był prowadzony z wykorzystaniem metodyki GATX AGILE.

Similar posts

O NTT DATA Business Solutions

25
země
30
roky zkušeností
6000
zákazníci po celém světě