Odvětví: Wood, Furniture and Paper
Kategorie: Business Analytics, SAP HANA

AGT

Neden NTT DATA Business Solutions Türkiye:

 

 • Analitik çözümlerde yetkin bir ekip ve uzun yıllara dayanan deneyim
 • Global tecrübeye sahip geniş danışman ağı
 • Sektörel bilgi birikimi
 • İstenileni tam olarak anlayan ve eksiksiz tamamlayan bir ekip

itelligence* Türkiye ile çıktığımız dijital dönüşüm yolculuğunda; verimliliği artırmak, finansal planlamaları hızlandırmak, hata riskini azaltmak üzere iş planlama ve konsolidasyon çözümü SAP BPC üzerinde sektörün ilk simülasyon yapısı kurgulandı. Farklı senaryolar oluşturuldu. Bu kapsamda tüm manuel süreçlerimizi otomatize ederken bütçelemede hızlandırdığımız süreçlerle mevcut durumdaki işleyişi 2 katına çıkardık. Böylece hedef, performans ve stratejik anlamda daha doğru ve önemli kararlar alabiliyor, geleceğe dair adımlarımızı şimdiden planlayabiliyoruz.

Erdem Kuybulu, AGT, Finansal Planlama ve Analiz Müdürü

1984 yılında Antalya’da kurulan AGT, bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor.

Challenges and Benefits

Hedefler

 • Gelir – Gider – Üretim- Maliyet planlamasıyla bütçe üzerinde tam kontrol
 • Konsolide mali tablolann çıkarılması
 • Farklı raporlama türlerinin tek yerden yönetilmesi
 • Hızlı Simülasyon Projesi ile dakikalar içinde çıkan finansal tablolar

Faydalar

 • Finansal süreçleri merkezi olarak denetleme
 • Farklı parametrelere dayalı hızlı simülasyon ve senaryo oluşturma becerisi
 • Tüm departmanlara yayılan, uçtan uca ve güvenli süreç yönetimi
 • Daha hızlı raporlara ulaşım
 • Gelişmiş raporlama yapılarına ve gösterge panellerine mobil erişim
 • Personel bazlı bordro hesaplama

Çözümler

 • SAP BPC
 • SAP BW
 • SAP HANA
 • SAP BO
 
AGT Başarı Hikayesi

AGT entegre bir çözüm olan SAP BPC ile bütçeleme sürecini kısa bir sürede gerçekleştirerek kurumsal performansını artırdı.

Şimdi indir

Süreçlerin hızlanmasıyla kurumsal performansta kısa sürede artış!

1984 yılında Antalya’da kurulan AGT, bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 450 bin metrekare alana kurulu modern üretim tesislerinde, mobilya-dekorasyon ve inşaat sektörlerine hizmet veriyor. Küresel arenada da pazarı yönlendiren bir lider oyuncu olma yönündeki kararlılığı ve “Ahşabı Geliştiren Teknoloji” vizyonuyla yoluna devam eden AGT ile SAP’nin Global | Platin İş Ortağı NTT DATA Business Solutions Türkiye, şirketin iş süreçlerini kolaylaştıracak SAP BPC (İş Planlama ve Konsolidasyon) projesinde buluştu.

Türkiye genelinde yaygın bayi kanalının yanı sıra 5 kıtada satış noktaları bulunan şirket, verimliliği ciddi ölçüde artırmak, finansal kapanışlarını hızlandırmak ve hata riskini azaltmak istiyordu. Bu da onlar için en doğru çözüm olan SAP BPC ile tanışmaları için bir fırsat yarattı. Entegre bir çözüm olan SAP BPC ile bütçeleme sürecini kısa bir sürede gerçekleştirerek kurumsal performansını artırdı. Projenin tamamlanması 6 ay gibi kısa bir süre alırken çözüm, Microsoft Excel ara yüzüyle alışılagelmiş bir kullanıcı deneyimi sunarak ekstra bir uzmanlık gerektirmeden ekiplerin kullanımına sunuldu.

Bütçe planlamasında “Hızlı Simülasyon Projesi”

SAP BPC çözümü üzerinde “Hızlı Simülasyon Projesi” olarak adlandırılan proje geliştirildi. Bu proje ile bütçe planlama ekipleri, yönetimden gelen değişiklik taleplerine dakikalar içinde çıkarılan finansal tablolar ve analiz raporlarıyla hızlıca yanıt verebilme imkânına sahip oldu. Satış bütçesi, fiili ciroları en yüksek ilk ‘n’ müşteri ve onlara satışı yapılan ilk ‘n’ ürün gruplan tamamen dinamik bir şekilde bütçe planlama sorumluları tarafından seçilerek oluşturuldu. (Top’n’ seçimi) Temsili SKU’lar (Stock Keeping Unit) seçilerek, maliyeti birbirine yakın ürün grupları bu temsili SKU’lar üzerinden yönetildi.

Malzeme reçetelerinde kullanım miktarı değişimlerinin ve reçetelerin bileşen değişimlerinin yapıları dinamik olarak kurgulandı. Reçetelerde bulunan maliyeti en çok etkileyen kalemlere ürün grupları bazında yüzdesel değişiklik yapılabilmesi sağlandı. Tüm bu süreçler sayesinde bütçe kurgusu üzerinde kontrol artırıldı, tüm sürecin uçtan uca çevrim süresi kısaltıldı ve sistemde yapılan akıllı kodlamalar sayesinde sistemin öneri yapması sağlandı. “Hızlı Simülasyon Projesi” ile sağlanan süre kazanımı, stratejik anlamda doğru ve önemli kararların “hızlıca” alınmasında rehber oldu. Sistemin SAP ile tam entegre çalışması sağlanarak geliştirilen bütçe, fiili karşılaştırmalı raporlar ve hesaplanan oranlarla, şirketin karar almasında ek faydalar sağlandı.

NTT DATA Business Solutions Türkiye CEO’su Abdülbahri Danış proje hakkında: “Dünya hızla değişirken, şirketlerin dijital dönüşüm yolculuğunda yanlarında yer almaya devam ediyor ve bundan gurur duyuyoruz. 30 yılı aşkın sektörel deneyimimiz ve güvenilir bir SAP iş ortağı olarak, kalite ve gelişimi ana hedefleri arasına koyan AGT ile işbirliğimiz sonucunda finans departmanı artık her zaman her yerde ayrıntılı bütçe raporları alabiliyor” yorumunu yaptı.

 

Similar posts

O NTT DATA Business Solutions

25
země
30
roky zkušeností
6000
zákazníci po celém světě