Industrie: Chemicals
Kategorie: Managed Cloud

Propex Global

image

Razem z itelligence* opracowaliśmy model architektury IT wspierający nasze procesy biznesowe, przepływ danych, wydajne działanie oprogramowania oraz infrastruktury, który w najwyższym stopniu spełnia nasze oczekiwania. Wdrożone rozwiązania z pewnością przyspieszą nasz rozwój.

Mariusz Mikołajczak, Dyrektor Finansowy w Propex Service Group sp. z o.o.

Międzynarodowa firma, z siedzibą w Chattanooga w stanie Tennessee (USA), wytwarzająca produkty z tworzyw sztucznych m.in. dla rolnictwa, budownictwa i przemysłu włókienniczego. Posiada 10 oddziałów, w tym cztery w USA, pozostałe w Meksyku, Brazylii, Wielkiej Brytanii,w Niemczech i na Węgrzech. Teraz dołącza do nich centrum operacyjne w Poznaniu, które świadczy usługi z dziedziny księgowości, obsługi klienta, logistyki, zarządzania łańcuchem dostaw i HR. Według deklaracji koncernu, docelowo w polskim oddziale pracę znajdzie 50 osób.

 • Branża: przemysł chemiczny
 • Przykładowe usługi: księgowość, obsługa klienta, logistyka, zarządzanie łańcuchem dostaw, HR
 • Zatrudnienie: 50 pracowników
 • Siedziba: Poznań

Challenges and Benefits

Rozwiązania IT

 • budowa środowiska IT oraz integracja z globalnymi rozwiązaniami Klienta
 • hosting i administracja serwerów
 • service desk – wsparcie użytkowników stacji roboczych
 • dostawa sprzętu IT (stacje robocze, serwery wirtualne, urządzenia sieciowe w biurze klienta i w centrum danych usługodawcy)

Rozwiązania sieciowe

 • wdrożenie i administracja infrastruktury transmisji danych (VPN, LAN, WAN, Wi-Fi, telefonia IP, internet)
 • dostawa, instalacja i konfiguracja urządzeń infrastruktury sieciowej (HP, Cisco)
 • integracja połączeń sieciowych z centralą klienta zgodnie z wyznaczonymi standardami

Korzyści

 • koncentracja klienta na jego podstawowej działalności
 • usprawnienie procesów biznesowych
 • wzrost jakości usług i redukcja kosztów
 • budowa przewagi konkurencyjnej dzięki kompetencjom i nowoczesnym technologiom
 • bezpieczeństwo firmowej sieci i ochrona danych
 • dostęp do wykwalifikowanych specjalistów IT
image
Customer Reference
Przykład sukcesu Propex Global Company

Żadna nowoczesna firma nie może się obyć bez informatycznego wsparcia. Outsourcing IT w Centrum Usług Wspólnych.

Pobierz

Amerykanie postawili na jakość

Amerykański lider rynku produktów z tworzyw sztucznych postanowił zbudować w Poznaniu przyczółek dla ekspansji na rynki Europy Wschodniej i Azji. Pomaga mu w tym firma NTT DATA Business Solutions – sprawdzony partner IT. Do ponad 400 centrów usług biznesowych działających w Polsce w sierpniu 2013 r. dołączyło kolejne. Otworzył je w Poznaniu Propex Global Company, amerykański producent elementów z tworzyw sztucznych używanych m.in. w rolnictwie, budownictwie i przemyśle włókienniczym. Placówka koordynuje działanie spółek zależnych w Europie w zakresie księgowości, obsługi klienta, logistyki, zarządzania łańcuchem dostaw i HR.

Na siedzibę europejskiego centrum Amerykanie wybrali stolicę Wielkopolski, ze względu na dostępność wysokiej klasy specjalistów IT. Żadna nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma nie może się obyć bez informatycznego wsparcia na najwyższym światowym poziomie. Firmie Propex Global Company wsparcie to zapewnia NTT DATA Business Solutions – spółka specjalizująca się we wdrożeniach zaawansowanego oprogramowania dla biznesu, zarządzaniu dużymi zbiorami danych oraz outsourcingu i konsultingu IT. „Wysoka jakość usług, elastyczność partnera, korzystny model finansowy – te czynniki sprawiają, że jesteśmy zadowoleni ze współpracy z NTT DATA Business Solutions“ – wskazuje Mariusz Mikołajczak, Dyrektor Finansowy w Propex Service Group.

Infrastruktura, administracja, hosting

Nawiązując współpracę z nami, klient zrzucił ze swoich ramion ogromny ciężar, którym jest inwestycja w oprogramowanie, licencje, sprzęt, serwis czy administrowanie systemem. Decyzja klienta pozwoliła uniknąć inwestycji w budowę własnego lokalnego działu IT, co znacznie ograniczyło koszty“ – podkreśla Arnold Nowak, prezes NTT DATA Business Solutions. Firma NTT DATA Business Solutions zrealizowała dla poznańskiego biura Propex Global Company projekt, który składał się z dwóch części: informatycznej i sieciowej. Pierwszym etapem było przygotowanie infrastruktury IT zlokalizowanej w Data Center NTT DATA Business Solutions wraz z instalacją wskazanych przez klienta systemów, a następnie ich integracja z systemami używanymi przez Propex globalnie w całej organizacji. Systemy, z jakich korzysta w chwili obecnej Propex to domena Microsoft Active Directory oraz Microsoft Exchange. Oba rozwiązania odpowiadają za sprawny proces zarządzania dostępem pracowników firmy do jej zasobów oraz za efektywną komunikację. Kolejnym krokiem realizacji projektu była dostawa stacji roboczych (laptopy HP).

Wraz z czynnościami związanymi z przygotowaniem infrastruktury IT, równolegle prowadzone były prace w zakresie stworzenia lokalnej infrastruktury sieciowej w poznańskim biurze Propex. Działania w tym obszarze polegały głównie na dostawie i konfiguracji urządzeń sieciowych oraz ich integracji z globalną siecią Propex w celu umożliwienia efektywnej komunikacji z centralą oraz innymi oddziałami na całym świecie. Usługi sieciowe takie jak połączenia VPN, sieć WiFi i telefonia IP zostały wdrożone w oparciu o rozwiązania renomowanych firm takich jak HP i Cisco.

propex

Specjaliści z naszego service desku pomagają rozwiązywać problemy pracowników klienta w zakresie obsługi laptopów, logowania się oraz instalacji wskazanych aplikacji. Jesteśmy również odpowiedzialni za kompleksową naprawę i wymianę tych urządzeń w sytuacjach awaryjnych. Co równie ważne, dbamy o to, by wszystkie programy, których używają pracownicy poznańskiego biura Propex, były zgodne z wytycznymi amerykańskiej centrali spółki“ – mówi Arnold Nowak.

Serwery w abonamencie

Dane biznesowe poznańskiego oddziału Propex są ulokowane na serwerach, które znajdują się w Data Center NTT DATA Business Solutions w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. Dysponuje ono zaawansowaną infrastrukturą, m.in. posiada własne łącza światłowodowe do niezależnych operatorów telekomunikacyjnych oraz wyposażone jest w rozwiązania gwarantujące ciągłość działania i wysoką dostępność systemów klientów, na wypadek przerw w dostawie zasilania. Dzięki temu firmy, które rozważają skorzystanie z usług firm hostingowych, lecz obawiają się o bezpieczeństwo i nieprzerwany dostęp do swoich danych, mogą bez obawy skorzystać z usług NTT DATA Business Solutions i mieć dostęp do swoich zasobów 24h na dobę. W poznańskim oddziale Propex dostęp ów ma każdy użytkownik systemu, stosownie do przyznanych mu uprawnień, bez względu na to, gdzie w danym momencie się znajduje. „Pracowników centrum uwolniliśmy od konieczności zajmowania się swoim środowiskiem IT. Niegroźne są im wszelkie awarie, zarówno sprzętowe, czyli dotyczące serwerów i pamięci masowych, jak i te związane z infrastrukturą sieciową. Mogą się całkowicie skoncentrować na swej podstawowej działalności“ – tłumaczy Arnold Nowak. A jeśli wraz z przyrostem danych oraz pracowników, zwiększy się zapotrzebowanie na moc obliczeniową?

„Klient płaci miesięczny abonament w postaci stałej opłaty. Z chwilą gdy zapotrzebowanie na zasoby IT wzrośnie w wyniku rozwoju poznańskiego biura, nowa wysokość opłat zostanie ustalona zgodnie z zapisami umowy“ – informuje prezes NTT DATA Business Solutions.

 

Zaufanie procentuje

Propex sprzedaje swoje produkty głównie w Europie Zachodniej. Tym większe uznanie dla Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania, które zdołało przekonać koncern do rozpoczęcia działalności w stolicy Wielkopolski. Jednostka samorządowa wskazała też amerykańskiej firmie kilku renomowanych dostawców IT działających na miejscowym rynku. Wszyscy mieli możliwość zaprezentowania swojej oferty w oczekiwanym przez Propex zakresie. Inwestor był również ciekaw doświadczeń, które oferenci zdobyli przy podobnych projektach.

Od lat świadczymy usługi dla firm zagranicznych z różnych sektorów przemysłu. Dobrze więc znamy sposoby działania i polityki bezpieczeństwa, które cieszą się uznaniem w globalnych korporacjach. Mamy też profesjonalny zespół i potrafiliśmy przekonać klienta, że jesteśmy w stanie dostarczyć mu kompleksowe i niezawodne rozwiązanie w rozsądnej cenie. Wszystko to zadecydowało o tym, że Propex ostatecznie wybrał naszą propozycję“ – opowiada prezes Arnold Nowak.

propex

Wdrożenie trwało od 1 czerwca do 1 sierpnia 2013 roku. To krótki czas, biorąc pod uwagę zakres przedsięwzięcia, ale i to, że prowadzenie projektu odbywało się w oparciu o zdalną komunikację NTT DATA Business Solutions z centralą klienta za oceanem. „Szybkość działania, efektywność i dobra komunikacja utwierdziła Propex w przekonaniu, że postawili na odpowiedniego partnera biznesowego“ – uważa Arnold Nowak.

Planujesz projekt SAP? Napisz do nas.

Similar posts

Über NTT DATA Business Solutions

30
Länder
33
Jahre Erfahrung
10000
Kunden weltweit
Select a Country
SchweizDeutsch