Industrie: Consumer Products (food), Manufacturing
Kategorie: Document Handling, Robotic Process Automation

Mieszko S.A. – it.capture

image

Dlaczego NTT DATA Business Solutions:

 • Szerokie portfolio autorskich rozszerzeń, które umożliwiają pełne korzystanie z możliwości środowiska SAP
 • Znajomość specyfiki biznesu klienta i procesów branży spożywczej
 • Najlepsze praktyki w zakresie rozwiązań SAP i dotychczasowa współpraca
Zmniejszenie liczby krytycznych błędów to efekt automatyzacji, wzbogaconej o uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję. W czasach rosnącej liczby dokumentów, istotne jest zyskanie kontroli i przejrzystości danych.

Feliks Mayer, Kierownik ds. Informatyki i Analiz, Mieszko S.A.

Robotyzacja usprawnia obieg dokumentów i przyspiesza obsługę faktur

Innowacyjność w globalnym biznesie

Zapewnienie wysokiego poziomu obsługi klienta jest kluczowe dla firmy Mieszko SA, która sprzedaje swoje produkty w ponad 60 krajach z całego świata. Klient od ponad 70 lat jest producentem pralinek i bombonierek, które znane są pod markami Michaszki, Cherrissimo i Magnifique. Nowoczesne podejście do oferty przekłada się na działanie samej organizacji. Najpierw klient zadecydował o wdrożeniu systemu SAP ERP. W 2021 roku zwrócono uwagę na potrzebę kompleksowej automatyzacji obsługi dokumentów. Do obsługi tego procesu wybrano it.capture – autorskie rozszerzenie do systemu SAP firmy NTT DATA Business Solutions.

Digitalizacja dokumentów wpisana w strategię

Strategia firmy Mieszko jest oparta między innymi na cyfryzacji procesów i ograniczaniu działań, które wymagają najwięcej pracy ręcznej. Do takich należy obsługa dokumentacji i wprowadzanie kluczowych informacji. Zautomatyzowane rozpoznawanie i przetwarzanie dokumentów jest możliwe dzięki technologiom uczenie maszynowego i sztucznej inteligencji, które wykorzystywane są w oprogramowaniu it.capture.

Dzięki zoptymalizowaniu procesów, dokumenty są wysyłane pocztą elektroniczną jako załącznik w formacie PDF, a następnie wprowadzane do systemu przez robota programowego. Powyższy mechanizm pozwala na zautomatyzowanie skanowania i rozpoznawania dokumentów, a także ich rejestrowanie i efektywne zarządzanie w systemie SAP ERP. „Kompleksowe usprawnienie procesu obsługi faktur pozwala na przyspieszenie i zwiększenie jakości obsługi klientów. Podnoszona jest też efektywność pracy i zgodność danych” – mówi Feliks Mayer, Kierownik ds. Informatyki i Analiz w Mieszko SA.

Oszczędność czasu i przejrzystość danych

Manualne konwertowanie dokumentów w jeden format, wprowadzanie dokumentów oraz weryfikacja informacji są czasochłonne. Oprogramowanie it.capture pozwala na automatyczne rejestrowanie i kategoryzowanie wszystkich wartości dokumentu (np. na fakturze) w systemie SAP. Dzięki algorytmom sztucznej inteligencji, rozwiązanie powiązuje dane i zdobywa coraz więcej informacji wraz z dokumentami już zarejestrowanymi. System uczy się wzorców rozpoznawania, również wtedy gdy format dokumentu ulega zmianie. W takiej sytuacji dokumenty cyfrowe są tworzone bez ryzyka utraty informacji. Rozwiązanie it.capture jest elementem pakietu it.document handling suite, który pozwala na obsługę wielu typów dokumentów: faktur, zleceń sprzedaży, certyfikatów i dokumentów kadrowych. Zastosowanie takiego oprogramowania w organizacji pozwala na zaoszczędzenie co najmniej 60% czasu poświęconego na obsługę dokumentów.

Zaufany partner

Priorytetem jest skonfigurowanie procesów biznesowych zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Na uwagę zasługuje też współpraca przy wdrożeniu rozwiązania. „NTT DATA Business Solutions to zaufany partner, a doświadczenie ekspertów wpływa na sprawne wdrożenie rozwiązania skutecznego i zgodnego z naszymi potrzebami” – mówi Feliks Mayer. Zaangażowanie zespołu przekłada się na efekty widoczne już od pierwszego dnia po wdrożeniu.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniu it.capture

Wyzwania

 • Zautomatyzowanie obsługi faktur i oszczędność czasu
 • Zminimalizowanie manualnych czynności przy powtarzających procesach
 • Podniesienie jakości obsługi dokumentów

Korzyści

 • Standardowe i zautomatyzowane procesy obsługi dokumentów
 • Przechwytywanie wszystkich rodzajów dokumentów biznesowych
 • Automatyczna zgodność z przepisami
 • Wyższa kontrola i monitorowanie dokumentów
 • Rejestrowanie dokumentów w SAP ERP
 • Rozwiązanie gotowe do użycia

Rozwiązania

 • it.capture – autorskie rozwiązanie typu OCR do systemu SAP, które pozwala na rozpoznawanie i obsługę dokumentów
 • Dokument jest wysyłany w formacie PDF, a do systemu jest wprowadzany przez robota programowego
 • Rozwiązanie jest objęte usługą wsparcia maintenance w kontekście rozwoju produktu
image
Customer Reference
Przykład sukcesu Mieszko S.A. do pobrania

it.capture usprawnia obieg dokumentów i przyspiesza obsługę faktur w Mieszko S.A.

Pobierz przykład sukcesu

Über NTT DATA Business Solutions

25
Länder
30
Jahre Erfahrung
6000
Kunden weltweit
Kontakt
Kontakt

Sie haben Fragen? Kontaktieren Sie uns gerne.

Rufen Sie uns gerne an
+41 44 735 85 55
Schreiben Sie uns