Industry: Consumer Goods (non-food), Service Providers
Category: Manufacturing

BSH

image
Neden NTT DATA Business Solutions:
 • İhtiyaç duyulan tüm alanlara uçtan uca destek veren bir yapı
 • Yenilikçi alanlarda birlikte adım atabilecek vizyoner bir ekip
 • Sunulan hizmetlerle sürekli gelişim imkanı tanıyan bir iş ortağı
 • Verilen hizmeti başından sonuna aynı kalitede sunan bir organizasyon
 • Daha önceki güçlü referansları
itelligence* Türkiye ile birlikte, prototipi üzerinde çalıştığımız, insan gücüyle yapılan katma değeri düşük işlerin otomatize edildiği Robotik Süreç Otomasyonu (Robotik Process Automation | RPA) projesini hayata geçirdik. Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde satın alınan bir ürünümüzün ertesi gün yapılacak teslim ve montaj işlemleri, artık robot bir yazılım tarafından planlanıyor. İş birliğimizde 3 yılı geride bırakırken, artık itelligence* çalışanları fabrikalarımızın yanı sıra Çerkezköy ve Ümraniye’deki ana merkezlerimiz ile Rusya’daki operasyonlarımızı destekler konuma geldi.

Berke Menekli, BSH BT Başkan Yardımcısı

BSH Grubu 42 fabrikasında ürettiği inovatif beyaz eşya aletlerini 48 ülkedeki 80 şirketi aracılığıyla tüketicilere ulaştırıyor. Bu 42 fabrikadan en büyüğü ise Çerkezköy, Tekirdağ’da bulunuyor. 550.000 m2 alana kurulu Çerkezköy tesisi 6,2 milyon birim kapasiteye sahip. 2005 yılından bu yana yaptığı 1 milyar Euro yatırımla Türkiye’nin yabancı yatırımlı en büyük beyaz eşya şirketi konumunda bulunan BSH Türkiye, markaları Bosch, Siemens, Gaggenau ve Profilo ile enerji verimliliği ve inovasyonda dünya şampiyonu ürünlerini ülkemizde geliştiriyor, üretiyor ve başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyaya ihraç ediyor.

Benefits and Challenges

Hedefler

 • Satış sonrası müşteri memnuniyetinin artırılması
 • SQL veri tabanı güncellemeleri için etkili zaman planı yapılması
 • Bayilerin prim sisteminin gerçek zamanlı veriler aracılığıyla mükemmelleştirilmesi
 • Ana malzeme deposundan gelen üretim bilgisiyle transfer siparişi yaratma sürecinin optimize edilmesi
 • Lojistik faturalarının onay sürecinin hızlandırılması

Çözüm

 • Robotik Süreç Otomasyonu (RPA)

Faydalar

 • Çok daha kolay, hızlı ve hatasız gerçekleşen ürün teslim ve montaj operasyonları
 • Optimize edilmiş insan gücüyle yapılan katma değeri düşük işler
 • Herhangi bir ArGe yatırımı yapmadan iş çözümleriyle ilgili hayata geçirilen yenilikçi fikirler
 
CaseStudy-BSH-RPA-WEB-20200922-TR-TR
 
BSH Başarı Hikayesi

Dökümanı İndir 

İnovatif Beyaz Eşya Ürünleri Dünyaya İhraç Ediliyor

Bosch grubunun bir parçası olan ve tüm dünyada 60 bin çalışanı bulunan BSH’a ait en büyük fabrika ülkemizde Tekirdağ’da yer alıyor. BSH Türkiye aynı zamanda, Afrika, Orta Doğu, Orta Asya, Ukrayna, Rusya, Beyaz Rusya ve Asya Pasifik bölgelerinden oluşan 130 ülke ve 9 üretim tesisinin sorumluluğuna sahiptir. Türkiye’nin ilk Ar-Ge Merkezi sertifikasına sahip olan BSH Türkiye, bu sayede ülkemizde geliştirdiği patentli teknolojilere sahip inovatif ürünleri dünya pazarlarına ihraç ediyor.

BSH BT Başkan Yardımcısı NTT DATA Business Solutions ile tanışma hikayesini şöyle özetliyor: “2016 yılında parçalı yapımızı nasıl konsolide edebiliriz diye düşünürken NTT DATA Business Solutions ile tanıştık. Hem montan hem de kapsam olarak böylesine büyük bir projeye NTT DATA Business Solutions’ın uçtan uca destek verebiliyor olması bu yolculuğa onlarla çıkmamızdaki belirleyici en önemli faktörlerden biriydi. Rusya da dahil olmak üzere Türkiye’deki fabrikalarımızdaki operasyonlarımızda NTT DATA Business Solutions’ın deneyimli çalışanları yer alıyor. Standart danışmanlık hizmeti alarak başladığımız iş birliğimizde şu anda AMS modeline doğru ilerliyoruz.”

Similar posts

Mercedes-Benz Otomotiv

Mercedes-Benz Otomotiv’in ana şirketi Daimler AG, yılda ortalama dünya genelinde 27 farklı sistem ve 40’tan fazla projenin hayata geçtiği merkezde, NTT DATA Business Solutions Türkiye’nin desteğiyle çözüm ortaklığının yanı sıra 7/24 destek modeliyle de 40 binden fazla kullanıcıya çözüm sunuyor.

Penti

Penti, Türkiye genelinde 63 ilde 365, yurt dışında ise Avrupa’dan Kuzey Afrika’ya 30‘u aşkın ülkede 170 mağaza olmak üzere toplam 535 mağazada hizmet sunuyor.

Gürsel

1989 yılında kurulan Gürsel Ulaşım Çözümleri, deneyimli sürücü kadrosuyla her gün 5.000’in üzerinde araç ile 150.000 personel ve 40.0000 öğenciye, ülke genelinde 500’ün üzerinden kuruluşa hizmet veriyor.

About Itelligence

25
countries
30
years of experience
6000
customers worldwide
Contact Us
Contact Us

For any questions please feel free to contact us.